Obec Mladý Smolivec

Podbrdské setkání legend s pořadovým číslem VI.

Dne 6. a 7. 5. 2017 byly naše obce svědky již VI. ročníku Podbrdského silničního závodu automobilových veteránů.

Hlavní pořadatel, Stanislav Šelmát - KBS Spedition, připravil pro 94 osádek závodních strojů 60 ostrých kilometrů v 9. rychlostních zkouškách. Jezdilo se v okolí Zahrádky, Přešína a RZ Čížkov – Dožice – Mladý Smolivec – Radošice – Čížkov se jela celkem 3x. Trať v zajímavých úsecích lemovali i přes nepříznivé počasí doslova stovky fanoušků tohoto motoristického sportu. Během soutěže došlo k několika kolizím, vše se naštěstí obešlo bez újmy na zdraví.
V absolutním pořadí obsadili první tři místa:

1. vůz. č. 85 Sýkora Jan / Matuška Pavel
  2. vůz. č. 84 Janota Miroslav / Novák Petr
  3. vůz. č. 68 Achs Robert / Langer Filip

Ve startovní listině pod číslem 41 figurovali i dožičtí rodáci – Michal Krejčí a Václav Krejčí ml., kteří se umístili v absolutním hodnocení na celkem slušném 41. místě a ve své kategorii získali bronzový stupínek.
Kompletní startovní listinu, trasy RZ a výsledkové listiny si můžete prohlédnout na webu VI. Podbrdské setkání legend.

Autor článku: Luděk Blovský
Autor fotografií: Luděk Blovský