Obec Mladý Smolivec

1. BTO a letní čtení s grilováním 25. 8. 2018

Že by se sobotní odpoledne stalo pro turisty 1. BTO chvílí nudy? Kdepak!

Ale jak by mnozí čekali, nevydali se turisté tentokrát na pochod, ale od Honzy a Žížaly dostali na sobotu 25. 8. 2018 pozvání na letní grilování se čtením turistického deníku a posezení u harmoniky.
Přibližně třicítka turistů se začala scházet kolem 16:00 hod v připraveném stanu před Hostincem U Křížů v Budislavicích. Ke grilu se ochotně postavil Michal Diviš, který s potěšením připravoval každý kousek masa. K mání byly kuřecí i vepřové steaky podávané s pečivem, hořčicí a nakládanou okurkou. Na hosty čekalo ještě jedno milé překvapení v podobě ochutnávky FRIKULÍNA. Že nevíte, o co jde? Pak vězte, že v Budislavicích máme svého sládka! Jmenuje se Ladislav Nový a jeho heslem je: „Chceš-li býti free, cool, in, musíš píti Frikulín“.
Když měli všichni naplněná a spokojená břicha, začal Honza se Žížalou předčítat turistický deník. Připomněli nám tak výšlapy: ……. Při některých vzpomínkách jsme se všichni upřímně zasmáli. Jednotlivé kapitoly byly proloženy pěknou lidovkou v doprovodu harmoniky, na kterou hrál pan Fiala.
Celý večer pak končil pozváním na další akce, především na tu nejbližší, kterou je autobusový zájezd 29. 9. 2018 na horu Říp a do Terezína.

Autor článku: Monika Křížová
Autor fotografií: Zdeňka Spourová