Obec Mladý Smolivec

11. ročník aneb oslavily jsme MDŽ

Jak už nadpis napovídá, letos se konal jedenáctý ročník oslav Mezinárodního dne žen v Kulturním domě ve Starém Smolivci.

Jak už bývá zvykem, celá akce začala ve 14:00 hodin, kdy se dostavily místní ženy a přijel autobus, který dovezl ženy z okolních vesnic. Obavy, že nebude dostatek míst na sezení, byly na místě, účast byla opravdu vysoká, ale nakonec každá žena našla své místo a mohla se pohodlně usadit a užívat si celý den.
Úvodního slova se chopil místostarosta Honza Spour, který nám popřál hodně zdraví a pěkné odpoledne. Poté předal slovo moderátorce Veronice Kubové, která se postarala o celý den a podávala informace o dění v sále. Připravila si pro nás zajímavé informace o našich obcích, díky kterým jsme si mohly zahrát o zajímavé ceny.
A jak celé odpoledne probíhalo? Každá žena měla před sebou na stole občerstvení v podobě chlebíčků, zákusků, alko i nealko nápojů. O dostatečný přísun živin a tekutin se celou dobu starali naši zastupitelé. Moderátorkou jsme byly upozorněny, že každá žena má pod svým táckem lísteček s překvapením. Lámaly jsme si hlavu, co to může být, protože na plakátu přece nic nepsali, ne?
Přivítaly jsme kapelu Pilsen Queen tribute band, díky které jsme se všechny mohly vrátit do dění filmu Bohemian Rhapsody a poslechnout si písničky, všem dobře známé skupiny QUEEN. Protože mnoho žen ke zpěvu připojilo i tanec bylo potřeba se po hudebním programu posílit. Konečně přišlo překvapení. Na sál nastoupil barman Martin Faifr, který se svým povoláním živí již 11 let. Předvedl nám své kousky, které si mimo jiné zkusil i Honza Spourů. Těšíme se na příští rok, hoši si domluvili společné číslo.  K čemu tedy sloužily lístky s překvapením? Tušíte dobře! Každá z nás si mohla vybrat koktejl, který nám Martin namíchal.
Každá žena obdržela růži, k večeři se podávalo uzené maso s okurkou a chlebem. Do konce večera nás hudebně doprovázeli manželé Broučkovi, kteří dokázali ze židle zvednout, troufám si říci, každou ženu.

Opět se Vám to povedlo,
na sál se to zase seběhlo.
Ani jedna akce neměla chybu,
zastupitelé vše zvládali, s přehledem, v klidu.
Holky z obce nám to nazdobily, uklidily,
my se už jen usadily.
Děkujeme za další povedenou akci,
pochlubíme se všem v práci.
Takové MDŽ máme jen my,
kde se sedí, tančí a směje do tmy.

Děkujeme všem, co pro nás připravili tento den.

Autor článku: Veronika Vonášková
Autor fotografií: Luděk Blovský