Obec Mladý Smolivec

Advent na Mladosmolivecku 2019

Advent na Mladosmolivecku byl zahájen v předvečer první adventní neděle v sobotu 30.11.2019.

Trochu jinak, než tomu bylo v minulých letech. Před úřadem jsme rozestavěli stánky a podium obráceně, museli jsme si vlastními silami letos zajistit točení piva a opékání klobás a dokonce jsme mohli vidět živý Betlém. Tradičně se ale podávaly vánočky a štoly, točil se svařák, čaj a káva. Také dorazil nový „grill master“ pan Šimek z firmy Country grill s grilovanými kuřátky a různými saláty. Jídlo a pití bylo zajištěno dostatečně a všichni přítomní si mohli zakoupit i výrobky našich šikovných žen – vánoční ozdoby, perníčky, věnce, doplňky, oblečení pro děti, vše samozřejmě ručně vyrobené.
Jako první se nám představily naše děti z MŠ ve Starém Smolivci pod vedením Svatavy Šlaisové a Stáni Markové, pak začal se svým vystoupením pěvecký quintet PELE-MELE z Mariánských Lázní. Po první půlce jejich vystoupení vyplnil přestávku ochotnický spolek BUMLSTAR a zahrál nám betlémský příběh. Celý slavnostní večer ukončil quintet druhou částí svého vystoupení. Po venkovním programu se větší část přítomných, kterých bylo určitě přes stovku, rozešla do svých domovů. Hrstka jich zůstala ve vytopené hasičárně a tam vydržela do půlnočních hodin.
Poděkování určitě patří všem přítomným, že dorazili a vydrželi celý večer, i když se trochu ochladilo. Samozřejmě musím poděkovat všem účinkujícím za krásné vystoupení, zaměstnancům i zastupitelům obce, místním ochotníkům a dobrovolníkům, i hasičům za přípravu celé akce, její pořádání a úklid zázemí po skončení. Drobné trhlinky se sice objevily, ale večer se nakonec vydařil a věřím, že i přítomní občané byli spokojeni a odcházeli vánočně naladěni na adventní čas …

Autor článku: Eva Kubová
Autor fotografií: Eva Kubová, Václav Blovský