Knihovna v Mladém Smolivci - leden 2021

Místní knihovna v Mladém Smolivci funguje od roku 2002, kdy čtenáře vítala knihovnice paní Anna Zahradníková v domě čp. 27.

V roce 2015 se knihovna přestěhovala do nově zrekonstruovaných prostor budovy čp. 99. Další změnou prošla knihovna v roce 2020, kdy se pro knihovnu zřídily samostatné webové stránky včetně vyhledávacího online katalogu. Spolu se zaevidováním knih do nového katalogu bylo záhodno knihy roztřídit dle žánrů a autorů tak, aby se návštěvníci knihovny mezi knihami lépe orientovali. V současné době je v evidenci přes 3000 knih a navíc knihovna nabízí možnost výpůjčky knih ze souborů, jenž si pravidelně naše knihovna půjčuje z knihovny v Nepomuku.
Další změnou, která přichází se začátkem nového roku, je výměna knihovnice. Po 18 letech se s naší knihovnou, coby knihovnice, loučí paní Anna Zahradníková. My jí ještě jednou moc děkujeme za její služby a věříme, že na naši knihovnu nezanevře a že ji bude nadále navštěvovat jako čtenářka. Novou knihovnicí se od roku 2021 stala Květa Marešová ml. ze Starého Smolivce, které patří dík za její dosavadní práci v knihovně, a sice evidenci knih do katalogu, na kterém spolupracovala s Mírou Zíků. Ten je mimochodem autorem celých webových stránek knihovny.
Bohužel je díky současné situaci knihovna uzavřena, jakmile však budou moci být knihovny otevřeny, alespoň přes výdejní okénko, bude tak fungovat i naše knihovna. Věříme, že právě v této době čtenáři naší knihovny ocení možnost výběru knihy pomocí online katalogu z pohodlí domova. Vybírat knihy z online katalogu je umožněno čtenářům registrovaným i neregistrovaným na webových stránkách knihovny: knihovna.mladysmolivec.cz (stránka knihovny je přístupná také proklikem z webových stránek obce). Registrovaní čtenáři pak získávají výhodu v podobě rezervace vybraného titulu či podrobném přehledu o vypůjčených titulech. Na uvedených stránkách bude v nejbližší době uveřejněn článek s návodem, jak naši online knihovnu používat.
Čtenářům doporučujeme nové stránky knihovny navštívit a využít tak výhody, které nový web knihovny přináší.

Aktuální do: 31.01.2021

Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace