Zámek Zelená Hora bude otevřený 3 letní víkendy v srpnu 2014(archiv dokumentů)

Zámek Zelená Hora bude otevřený pro veřejnost 3 letní víkendy - 2. + 3.srpna, 9. +10. srpna, 16. +17. srpna 2014.

Zámek Zelená Hora je dominantou regionu Nepomucko a díky filmu Černí baroni, který se natáčel na tomto zámku, je známá především jeho historie provázaná s majorem Terazkym a vojínem Kefalínem. Socialistická éra, během níž areál patřil do správy armády, se na zámku podepsala doslova nesmazatelně. Vnitřní prostory i kostel jsou bez vnitřního vybavení (část je uchována v depozitářích), vše se musí po krůčcích s nemalými investicemi opravovat. Přesto má zámek a jeho zahrada velké magické kouzlo. Zelená Hora si uchovala i přes nepřízeň doby minulé svá tajemství a charisma.
Majitelem zámku je v současné době obec Klášter. S jejím souhlasem se zámecké brány otevřou na 3 víkendy v srpnu a veřejnost bude mít možnost po letech, kdy byl zámek uzavřen, procházet zahradou, sklepeními, všemi patry zámku. Pozorný návštěvník rychle pochopí, jak velký potenciál má zámek Zelená Hora pro region.
Program na 3 víkendy pro vás v zámeckém areálu připravilo volnočasové centrum FÉNIX Nepomuk, koordinované občanským sdružením MONTEVERDE o.s. Vhodný je zejména pro rodiny s dětmi.
Důležitá a příjemná informace pro všechny zájemce o prohlídku: vstupenka na zámek bude víkendová. Můžete přijít od 9.30 hodin, prohlédnout si zámek (komentované prohlídky budou celý den), zrelaxovat se při programu, dobře se najíst, pak odejdete kupř. vykoupat se, a zase se na zámek vrátíte… ten samý den nebo den následující. Vstupenka platí celý víkend od 9.30 do 19 hodin. Od června je k zakoupení na www.plzenskavstupenka.cz. Pokud si ji koupíte předem, vyhnete se dlouhým frontám, které se jistě od zámku vytvoří. Budete těmi, kteří budou moci bez čekání projít zámeckou branou a začít se bavit s aktéry, stánkaři, s hudbou, divadlem, historickými postavami, projít si výstavy, děti se rozběhnou k atrakcím, vás možná naláká bio maso, domácí koláčky, dobrá káva, zámecké koktejly nebo třeba jen houpací síť ve stínu vzrostlých zámeckých stromů. Uvítáme možnost prezentovat i vaše sbírky, obrazy (i amatérské), fotografie z minulosti zámku, z akcí, které již proběhly nebo předměty spojené s historií areálu.
Volnočasové centrum FÉNIX také vyhlásilo výtvarnou soutěž „Zelená hora očima dětí“. Jednotlivci i skupiny mohou přinést své obrázky do FÉNIXU v Nepomuku a zúčastnit se soutěže o 10 volných rodinných vstupenek do zámku. Všechny výtvory dětí budou v srpnu na zámku vystaveny.
Dobrou zprávou se stal i zájem některých firem o letní akci na Zelené Hoře. Kupř. firma Elektroos.cz z Přeštic přislíbila sponzorsky nasvítit celý zámek. Pokud se podaří sehnat sponzora na proplacení energií, pak se můžete těšit na výjimečný a časově omezený zcela jiný noční pohled na kopec obestřený legendami. Zelená Hora po desítkách let doslova zazáří. Sponzorům a dárcům nabízíme mnoho možností jak se vhodně prezentovat v rámci této akce. Uvítáme podporu při koupi laviček, výstavních vitrín, vkusných atrakcí pro děti. Ozvěte se nám, prosím, máte-li zájem o reklamu na zámku a ochotu pomoci: 733 301 255.
Své zkušenosti organizátorům nabídla i Plzeň 2015 a podporu projednává Ministerstvo kultury České republiky.
Podrobné informace k programu budou postupně zveřejňovány na stránkách www.zelenahora.fenix-nepomuk.cz.
Celodenní program (9.30 – 19.30 hodin)

2. + 3. srpna / 9. + 10. srpna / 16. + 17. srpna

 • Volné i komentované prohlídky zámku a sklepení
 • Výstavy obrazů, fotografií, kostýmů a rekvizit
 • Promítání dokumentu o Zelené Hoře
 • Prezentace výzkumu zámeckých tajemství
 • Program pro děti i dospělé: divadlo, historické ukázky, živá hudba, věštkyně, dětská herna, atrakce a soutěže pro děti, lukostřelba, kurzy malby a kresby, ochutnávky, výroba šperků a keramiky aj.
 • Občerstvení od domácích koláčů až po grilované maso
 • Prodej suvenýrů vč. zámecké turistické známky

Vstupné (platí celý víkend)

 • Vstup zdarma: děti do 3 let, vozíčkáři a obyvatelé obce Klášter
 • Rodinné vstupné: 300 Kč (2 dospělí + max. 4 děti)
 • Víkendová vstupenka pro dospělého: 120 Kč
 • Senioři (+60 let), děti do 15 let, skupiny od 12 osob (vhodné jako firemní dárek): 80 Kč

Parkování zdarma! Akce proběhne i za špatného počasí (aktivity budou přesunuty ze zahrady do zámeckých místností).

Program na zámku Zelená Hora pro vás připravilo Volnočasové centrum FÉNIX Nepomuk, občanské sdružení MONTEVERDE o.s. Kontaktní e-mail: info@fenix-nepomuk.cz, telefon: 733 301 255.
Těšíme se na setkání s vámi.
Za přípravný tým zdraví Mgr. Miroslava Brožová.

Aktuální do: 17.08.2014

Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace