Amerika navštívila Budislavice 27.9.2019

Dne 27. 9. 2019 navštívila Budislavice vnoučata Františka Moravce z čp. 18, který v roce 1905 jako chlapec odcestoval do Ameriky

Dne 27. 9. 2019 navštívila Budislavice vnoučata Františka Moravce z čp. 18, který v roce 1905 jako chlapec odcestoval do Ameriky, kde se oženil s Annou Korbelíkovou, pocházející rovněž z českých končin. Spolu vychovali tři dcery a syna Franka. Po Františkovi, který zemřel v roce 1971, zůstalo v USA více než sto potomků. Někteří z nich stále nosí příjmení Moravec, a jak sami říkají, jsou velice hrdí na toto jméno a na svého dědečka s českými kořeny.
Cestu z USA do Budislavic plánovali rok dopředu a byli na všechno dobře připraveni. Celý jejich pobyt trval 11 dní a konečný počet potomků, kteří navštívili ČR, dosáhl 20 členů. V Budislavicích viděli rodný dům dědečka a v místním kostele vyslechli zajímavou přednášku o historii obce a kostela. Prohlédli si také hřbitov, kde odpočívá několik členů české větve Moravců. Po krátké zastávce v místním hostinci pokračovali v cestě.
Během pobytu navštívili různá místa Čech, vše se jim líbilo. Rovněž uskutečnili setkání s většinou členů rodiny Moravců, žijících v Čechách. Byli jsme potěšeni návštěvou těchto zajímavých hostů, kteří jsou všichni plní energie a jejichž soudržnost napříč celou rodinou je obdivuhodná.
Článek_ Amerika navštívila Budislavice_text_Deset sourozenců, Františkova vnoučata_autor_ Luboš Izakovič
Článek_ Amerika navštívila Budislavice_text_František Moravec se ženou Annou a dětmi_autor_ archiv

Autor článku: Luboš Izakovič

Autor fotografií: Luboš Izakovič

Publikováno: 27.09.2019

Aktualizováno: 04.10.2019

Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace