Běh hasičů do Svatohorských schodů 12.9.2020

Rok se s rokem sešel a my jsme se opět ocitly tentokrát již na dvanáctém ročníku běhu hasičů do Svatohorských schodů

Ten se konal v sobotu 12. září společně s Příbramskou svatohorskou šalmají.
Přijeli jsme téměř ve stejném složení jako loni: Aneta Tichá, Tereza Straková, Michal Krejčí a Tomáš Nesveda, který běžel schody poprvé. Vše probíhalo stejně jako v předchozích letech. Od 8 hodin začala prezence přihlášených závodníků, v 9:30 vyrazil slavnostní průvod z náměstí T. G. Masaryka na Svatou horu. Poté proběhlo slavnostní zahájení, kde organizátoři závodu nejen shrnuli pravidla, ale také přivítali dva soutěžící z partnerského města Freiberg v Německu. Dále jsme byli vyzváni, abychom dodržovali hygienické nařízení a po celém areálu se pohybovali se zakrytými dýchacími cestami (samozřejmě kromě samotného běhu) a využívali dezinfekčních koutků.
V 11 hodin odstartovali závod opět předběžci a 3 minuty na to už vyběhli první závodníci. Intervaly mezi týmy byly podle potřeby 3-5 minut, ale jelikož jsme měli vysoká pořadová čísla (38 a 41), tak jsme se dostali na řadu až okolo 13. hodiny. Jak se náš start blížil, byli jsme víc a víc nervózní. Chtěli jsme překonat své předchozí časy a umístit se tak na lepší příčce. Oblékli jsme si zásahové boty, helmu a vyrazili na start, kde se kluci ještě vyzbrojili tlakovými lahvemi, které nesli po celou dobu na zádech jako zátěž. Všichni jsme si vzájemně popřáli hodně štěstí a kluci odstartovali. Devět minut na to jsme i my s Terezou stáli na startovní čáře a odpočítávali poslední vteřiny do startu.
Propozice závodu byly stejné jako v předchozích ročnících, start byl v Dlouhé ulici u vchodu do Svatohorských schodů, kde jsme se vyzbrojili dvěma hadicemi typu C a proudnicí. Donesli jsme je až ke kontrolnímu úseku (cca 120 metrů od startu), kde jsme vše řádně spojily. Odtud nás čekalo už „jenom“ 560 metrů a 289 schodů do cíle. Tam byl připraven tým zdravotníků, kteří dle potřeby okamžitě pomáhali závodníkům s odstrojováním bot, helmy a bundy, aby běžcům co nejvíce odlehčili.
Novinkou letošního ročníku byla možnost sledovat živé video díky pěti různým kamerám rozmístěným po celé trati. To vše zprostředkovali FIREPORT společně s GymTV. A tak jsme hned věděli, jak si stojíme. Nakonec jsme se všichni oproti loňsku zlepšili. Michal s Tomášem doběhli s časem 5:16 a umístili se tak na 10. místě z 34 mužských týmů. Já a Tereza jsme doběhli s časem 6:29 a zabrali jsme tak 5. příčku z celkového počtu 20 ženských týmů.
Po 17. hodině proběhlo slavnostní vyhlášení, kde byly všem účastníkům předány diplomy a těm nejúspěšnějším i věcné dary a poháry. Všem nám poděkovali za super atmosféru a dodržování hygienických opatření. Pozvali nás na příští ročník, proběhlo společné focení a my se rozjeli k domovu s příjemným pocitem a se slibem, že ještě více potrénujeme a příští rok budeme opět lepší.
Běh hasičů do Svatohorských schodů
Běh hasičů do Svatohorských schodů
Běh hasičů do Svatohorských schodů
Běh hasičů do Svatohorských schodů
Běh hasičů do Svatohorských schodů
Běh hasičů do Svatohorských schodů
Běh hasičů do Svatohorských schodů
Běh hasičů do Svatohorských schodů
Běh hasičů do Svatohorských schodů

Autor článku: Aneta Tichá

Autor fotografií: Aneta Tichá

Publikováno: 12.09.2020

Aktualizováno: 29.09.2020

Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace