Čištění rybníčku v Dožicích 2016

Na neděli 3. 7. 2016 si dožičtí naplánovali úpravu rybníčku u Kubů.

Sešli se zde před půl jednou v silné sestavě 5 mužů. Výbava pro tento den byla jasná: lopaty, plovoucí čerpadlo a hlavně dobrá nálada. Hlavními aktéry pro tento den byli bagr a Tatra, patřící Josefovi a Zdeňkovi Beránkovi. Ti se postarali rovněž o odvoz bahna.
Prvním krokem bylo upustit rybník. Upuštění proběhlo bez problémů a v rybníce ubylo přibližně 50 cm vody. Hned poté zvala za své technika a začalo se bagrovat k betonovému nájezdu. Ten byl značně zanesen napadaným listím a bahnem. Pro představu jen bahno z bagrování nájezdu zaplnilo celou korbu Tatry. Poté chlapi nastartovali čerpadlo a nájezd pořádně spláchli hadicí. Po vybagrování a vyčištění nájezdu se přesunuli k vybírání břehů. Ty byly rovněž hodně zanesené. I břehy společnými silami vybrali přesně tak, jak si naplánovali. Rybníček byl tak zanesený, že vpust od kanalizace nebyla vůbec vidět. Kanalizační trubka byla zcela ucpaná, proto bylo třeba ji pořádně vyčistit. O to se postarali dožičtí.
Čištění dna si dožičtí nechali na příště. Z rybníčka se odhadem odvezlo 30 tun bahna. Když projíždíte okolo, je vidět výrazné zlepšení. Celkově zde chlapi strávili 4 hodiny, končili tedy v 16:30. Kdy se bude v čištění tohoto rybníčka pokračovat zatím není upřesněno.

Čištění rybníčku v Dožicích
Čištění rybníčku v Dožicích
Čištění rybníčku v Dožicích
Čištění rybníčku v Dožicích

Autor článku: Karolína Černá

Autor fotografií: Petr Nový

Publikováno: 03.07.2016

Aktualizováno: 22.08.2019

Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace