Obec Mladý Smolivec

Derby Starý Smolivec – Kasejovice 21. 4. 2018

Sobotní odpoledne patřilo ve Starém Smolivci fotbalu

Dne 21. 4. 2018 nastoupil tým domácích proti Kasejovicům. Zápas začal v 17 hodin a přesto, že Kasejovice byly favority, neboť se v tabulce pohybují na nejvyšších příčkách a usilují o postup, tak jsme v naše fotbalisty vkládali naděje. Bohužel, realita byla jiná. Když se v desáté vteřině hosté ujali vedení, mohli jsme očekávat velkou smršť. Hladiny se ale naopak ustálily a skoro třičtvrtě poločasu se stav nezměnil. Pak to ale přišlo. Do přestávky jsme prohrávali 0:2 a v druhé půli se stav ještě zhoršil. Derby tak skončilo lépe pro Kasejovice a určitě zaslouženě, protože měly celý zápas převahu. Bylo krásné počasí, dorazilo hodně fanoušků domácích i hodně fanoušků Kasejovic, nálada vůbec nebyla vyhrocená a tak se sobotní odpoledne i přes naší prohru vydařilo. Bohužel, podle fotbalových tamtamů, se budeme asi muset se zábavou v podobě fotbalu rozloučit, protože hráči ubývají a ti, co zůstávají, tak pro fotbal velké nadšení nemají. A tak možná budeme v letošním roce svědky ukončení aktivní fotbalové éry ve Starém Smolivci a to po 84 letech od založení TJ Starý Smolivec, dnes SK Starý Smolivec. Snad nás na to naše hřiště a do krásného areálu alespoň čas od času přivedou staré gardy…

Autor článku: Eva Kubová
Autor fotografií: Eva Kubová