Obec Mladý Smolivec

Slavnostní otevření tenisového kurtu ve Starém Smolivci

Pro milovníky tenisu a pro Obec Mladý Smolivec byl datum 21. září 2019 důležitým dnem.

V tento den se totiž slavnostně otevřel tenisový kurt ve Starém Smolivci po jeho rekonstrukci. Vše tedy vypuklo v sobotu 21. září 2019, okolo 10 hodiny dopolední. Zváni byli malí i velcí, sportovci aktivní i pasivní, zkrátka všichni, kteří patří k tenisovým nadšencům či se rádi účastní našich mladosmoliveckých akcí.

Program slavnostního otevření tenisového kurtu byl zcela jednoduchý: slavnostní otevření nového sportoviště a dále turnaj „Smolivec Open 2019“, pořádaný poprvé na novém povrchu GreenSet. Chvíli po desáté hodině všechny návštěvníky a sportovní nadšence přivítala starostka obce, paní Eva Kubová a pronesla několik slov úvodem. Seznámila nás se všemi radostmi a strastmi, které obci tato rekonstrukce přinesla. Dále předala slovo panu Jiřímu Růtovi, zastupiteli, předsedovi stavební komise a zároveň organizátorovi tenisového turnaje. Poté pronesl několik slov pan Miroslav Šustr, zastupitel a předseda kontrolního výboru. Závěrem pak hovořil místostarosta obce, pan Jan Spour. Nic už nebránilo přestřihnutí slavnostní pásky, kterého se zhostila paní starostka, pan místostarosta, pan Růt starší a také mladší (jakožto projektant kurtu), Martina Stoklasová (jakožto správce kurtu), pan Miroslav Dražan (jako zástupce SK Starý Smolivec) a zástupci spřízněného tenisového klubu z Votic Honza a Martin. Zástupci z Votic přivezli jako dar k příležitosti slavnostního otevření tenisového kurtu malou jedličku, škoda jen, že nám ji rovnou i nezasadili.  (Tu zasadili druhý den, v neděli, zástupci mladosmoliveckého tenisového klubu). Páska je přestřihnuta, tenisový kurt je slavnostně otevřený a může se jít vesele hrát.

Zápis do turnaje Smolivec Open 2019 začal hned po slavnostním otevření kurtu. Do turnaje se přihlásilo celkem 18 soutěžících, tedy se do turnaje vrhlo 9 smíšených dvojic, přičemž každá žena si svého „chlapa“ pro čtyřhru vylosovala. Páry byly rozděleny do dvou skupin. První dvojice z každé skupiny postoupila do boje o první a druhé místo a druhá dvojice z každé skupiny bojovala o třetí a čtvrté místo. Dvojice se postupně střídaly na tenisovém kurtu, a ačkoliv vždy je jeden vítěz a jeden poražený, všechny dvojice opouštěly kurt s úsměvem na tváři. Odpoledne se pomalu překulilo v pozdní odpoledne a s ním se dostavilo také vyhlášení výsledků. No a jak tedy tenistky a tenisti dopadli? Pořadí turnaje bylo následující:

1. Petra a Jirka
2. Míša a Tomáš
3. Eva a Honza
4. Karolína a Petr
5. – 9 Iveta, Katka, Renata, Monika, Nikola, Pavel, Martin, Míra, Jirka a Filip

Celá akce se vydařila, sluníčko nás provázelo během dopoledne i po celé odpoledne. Každý soutěžící si domů odnesl drobnou cenu, věnovanou Obcí Mladý Smolivec, a soutěžící, kteří se umístili na bedně vítězů, pak navíc obdrželi ještě pohár. Během slavnostního otevření a dále po dobu turnaje se všichni přítomní mohli občerstvit připravenými mísami s jídlem či se napít teplého či studeného nápoje dle vlastního uvážení. Občerstvení bylo pořízeno z dotace od SMS ČR. Musím říct, že po celou dobu turnaje k sobě byli všichni hráči féroví, i když některé zápasy byly opravdu plné emocí a napětí by se v tu chvíli dalo krájet. Nezbývá než novému tenisovému kurtu popřát, aby svým uživatelům dlouho sloužil a aby počet aktivních tenistů stoupal, a počet nutných oprav byl co možná nejmenší. Rozloučím se slovy: „Tak zase příště na nějaké akci u nás na Mladosmolivecku.“

Autor článku: Karolína Černá
Autor fotografií: Václav Blovský,