Slavnostní otevření tenisového kurtu ve Starém Smolivci

Pro milovníky tenisu a pro Obec Mladý Smolivec byl datum 21. září 2019 důležitým dnem.

V tento den se totiž slavnostně otevřel tenisový kurt ve Starém Smolivci po jeho rekonstrukci. Vše tedy vypuklo v sobotu 21. září 2019, okolo 10 hodiny dopolední. Zváni byli malí i velcí, sportovci aktivní i pasivní, zkrátka všichni, kteří patří k tenisovým nadšencům či se rádi účastní našich mladosmoliveckých akcí.

Program slavnostního otevření tenisového kurtu byl zcela jednoduchý: slavnostní otevření nového sportoviště a dále turnaj „Smolivec Open 2019“, pořádaný poprvé na novém povrchu GreenSet. Chvíli po desáté hodině všechny návštěvníky a sportovní nadšence přivítala starostka obce, paní Eva Kubová a pronesla několik slov úvodem. Seznámila nás se všemi radostmi a strastmi, které obci tato rekonstrukce přinesla. Dále předala slovo panu Jiřímu Růtovi, zastupiteli, předsedovi stavební komise a zároveň organizátorovi tenisového turnaje. Poté pronesl několik slov pan Miroslav Šustr, zastupitel a předseda kontrolního výboru. Závěrem pak hovořil místostarosta obce, pan Jan Spour. Nic už nebránilo přestřihnutí slavnostní pásky, kterého se zhostila paní starostka, pan místostarosta, pan Růt starší a také mladší (jakožto projektant kurtu), Martina Stoklasová (jakožto správce kurtu), pan Miroslav Dražan (jako zástupce SK Starý Smolivec) a zástupci spřízněného tenisového klubu z Votic Honza a Martin. Zástupci z Votic přivezli jako dar k příležitosti slavnostního otevření tenisového kurtu malou jedličku, škoda jen, že nám ji rovnou i nezasadili.  (Tu zasadili druhý den, v neděli, zástupci mladosmoliveckého tenisového klubu). Páska je přestřihnuta, tenisový kurt je slavnostně otevřený a může se jít vesele hrát.

Slavnostní otevření tenisového kurtu ve Starém Smolivci 21.9.2019

Zápis do turnaje Smolivec Open 2019 začal hned po slavnostním otevření kurtu. Do turnaje se přihlásilo celkem 18 soutěžících, tedy se do turnaje vrhlo 9 smíšených dvojic, přičemž každá žena si svého „chlapa“ pro čtyřhru vylosovala. Páry byly rozděleny do dvou skupin. První dvojice z každé skupiny postoupila do boje o první a druhé místo a druhá dvojice z každé skupiny bojovala o třetí a čtvrté místo. Dvojice se postupně střídaly na tenisovém kurtu, a ačkoliv vždy je jeden vítěz a jeden poražený, všechny dvojice opouštěly kurt s úsměvem na tváři. Odpoledne se pomalu překulilo v pozdní odpoledne a s ním se dostavilo také vyhlášení výsledků. No a jak tedy tenistky a tenisti dopadli? Pořadí turnaje bylo následující:

1. Petra a Jirka
2. Míša a Tomáš
3. Eva a Honza
4. Karolína a Petr
5. – 9 Iveta, Katka, Renata, Monika, Nikola, Pavel, Martin, Míra, Jirka a Filip

Celá akce se vydařila, sluníčko nás provázelo během dopoledne i po celé odpoledne. Každý soutěžící si domů odnesl drobnou cenu, věnovanou Obcí Mladý Smolivec, a soutěžící, kteří se umístili na bedně vítězů, pak navíc obdrželi ještě pohár. Během slavnostního otevření a dále po dobu turnaje se všichni přítomní mohli občerstvit připravenými mísami s jídlem či se napít teplého či studeného nápoje dle vlastního uvážení. Občerstvení bylo pořízeno z dotace od SMS ČR. Musím říct, že po celou dobu turnaje k sobě byli všichni hráči féroví, i když některé zápasy byly opravdu plné emocí a napětí by se v tu chvíli dalo krájet. Nezbývá než novému tenisovému kurtu popřát, aby svým uživatelům dlouho sloužil a aby počet aktivních tenistů stoupal, a počet nutných oprav byl co možná nejmenší. Rozloučím se slovy: „Tak zase příště na nějaké akci u nás na Mladosmolivecku.“