Obec Mladý Smolivec

Třetí ročník cyklistického závodu

Jako každý rok, tak i ten letošní, patřil první prázdninový den již třetímu ročníku cyklistického závodu.

Závodu se zúčastnilo pouze 31 závodníků, což je o polovinu méně, než minulý rok. Závodníci byli rozděleni do kategorií, které jsou každý rok stejné. Samozřejmě byl podle kategorií určený úsek cyklostezky. Pro všechny závodníky, ale i fanoušky, bylo připraveno občerstvení v podobě klobásy nebo utopence, piva a nealko nápojů za symbolické ceny. Pro nejmenší byly připraveny sladkosti v podobě kyselých žvýkaček, pendreků a lízátek. Mikrofon si vzala opět na starost Veronika Kubová, která prováděla celým odpolednem. Oficiálními sponzory byly: Obec Mladý Smolivec – pořadatel, hlavní sponzor, Blatservis – prodejce kol značky Author a Spedica, s. r. o..

Umístění podle kategorií:
Děti do 6 let: 1. Blank Danny, 2. Černý Filip, 3. Blanková Tilly
Děti – 1. – 2- třída:  1. Blanková Sally, 2. Kobza Patrik, 3. Krejčí Kuba
Děti – 3. – 5. třída: 1. Voříšek Štěpán, 2. Krejčová Veronika, 3. Blank Sasha
Ženy 15 – 60 let:  1. Nesvedová Michaela, 2. Krejčová Michaela, 3. Stupková Petra
Muži 15 – 60 let: 1. Kub Petr, 2. Krejčí Michal, 3. Ištok Rostislav
Muži a ženy nad 50 let:    1. Šimeček Milan, 2. Matoušek František, 3. Pištorová Magda

Zúčastnila jsem se závodu již třetím rokem a nebylo to pro mě jednoduché, protože jsem obhajovala první místo z minulých let. Loni se mi to povedlo, tak letos by to mohl být zlatý hattrick. Počasí bylo opět krásné, za to můžeme být rádi, ale pro závodníka to není nic příjemného, když pořádně svítí sluníčko. Ještě když ty kopce na cyklostezce jsou takové, jaké jsou. Závod to byl vyrovnaný, v kategorii mužů se bojovalo o 2. místo ještě několik metrů před cílem. Řekla bych, že se závod opět vydařil, i když účast oproti minulému roku klesla o polovinu. Důležité je, že se nikomu nic nestalo, což se v minulých ročnících říct nedalo.
Závodníci byli odměněni krásnými cenami a medailemi od sponzorů. Během celého závodu probíhala také soutěž v malování obrázků na asfalt. Všechny děti se dočkaly odměny za svůj obrázek. Na závěr bych poděkovala všem organizátorům, sponzorům, závodníkům a fanouškům. Teď už zbývá jen se těšit na další ročník.

Autor článku: Michaela Nesvedová
Autor fotografií: Markéta Kubová