Obec Mladý Smolivec

Turnaj ve stolním tenise v Dožicích

V neděli 31.3.2013 se v Dožicích uskutečnil již 4. ročník Velikonočního turnaje v ping - pongu.

Letošní klání u zelených stolů bylo zahájeno v 13.00 hodin. Kromě sportu bylo, nejen pro hráče, připraveno i grilování před Dožickou hospůdkou. Ještě před losováním a úvodními duely byl výčep místního hostince téměř plný, hráčů, hráček, fandů a dětí, které dělaly svým rodičům doprovod.
Hlavní organizátorce, paní Hoškové, se přihlásilo téměř 30 soutěžících včetně žen, které měly opět svoji kategorii. U mužů se hrálo systémem skupin. Byly dvě a z každé postupovali 2 nejlepší, kteří pokračovali v semifinále systémem "oboustranného pavouka". Některé zápasy byly tak vypjaté, že i přes poměrně velké chladno, se protihráči svlékli do půli těla v naději lepších výsledků. I těmito drobnostmi se stávaly souboje pro diváky stále atraktivnější. Vrcholem bylo semifinále a samozřejmě finále. V mužích to byl přímo generační souboj, kde nad dravostí mládí zvítězila šikovnost a zkušenost staršího soupeře. Ani ženy si u hracích stolů nezadaly s muži a o vítězství srdnatě bojovaly. Vždyť bylo o co hrát! Poháry pro vítěze, věcné ceny, poukázky do Dožické hospůdky a pro tři nejlepší v obou kategoriích i finanční výhry.
Celé odpoledne se neslo v duchu soutěživosti, nicméně každý zápas končil podáním ruky či poklepáním na rameno. Během sportovního odpoledne probíhalo i grilování jehněte. Většina borců s pálkami neodolala a alespoň několika sousty dodala svému tělu energii spotřebovanou během zápasů.