Vytrvalostní závody Budislavice 26. - 27. -5. 2018

Ve dnech 26. a 27. 5. 2018 se konal vytrvalostní závod koní. Start i cíl byl na louce "Obrázek" v Dožicích.

Vytrvalostní závody Budislavice
Vytrvalostní závody Budislavice
Trať vedla z Dožic přes Měrčín, Čížkov, Radošice, Starý Smolivec, Mladý Smolivec a Budislavice zpět do Dožic. Celkem měla 22 km. Závodu se zúčastnilo na 78 koní. Byli zde soutěžící z celých Čech, ale také zahraniční jezdci z Rakouska, Polska a Slovenska. Závod byl rozdělen do kategorií Z (44 km), L (66 km), S (88 km) a ST (110) km na oficiální úrovni, ale také na hobby úrovni, kde byly pouze dvě kategorie a to ZM (22 km) a Z (44 km). Kategorii hobby se mohli zúčastnit jezdci s koňmi bez jezdecké licence. Do oficiálních kategorií je již zapotřebí mít složené jezdecké zkoušky.
V sobotu proběhla veterinární přejímka koní a technická porada pro jezdce, kde se seznámili s tratí a pravidly soutěže. V neděli v 6 hodin ráno odstartovala první kategorie ST na 110 km, které se zúčastnila pouze jedna jezdkyně. Dále postupně startovaly ostatní kategorie. Během celého dne probíhaly na louce veterinární kontroly koní mezi jednotlivými etapami soutěže. Závod byl ukončen příjezdem poslední jezdkyně asi o půl sedmé večer. Poté následovalo slavnostní vyhlášení výsledků závodu.
Akce i počasí se velmi vydařily. Chtěli bychom poděkovat za významnou pomoc v organizaci závodu Agrochovu Kasejovice-Smolivec, a. s. za poskytnutí pozemků a techniky, Obecnímu úřadu Mladý Smolivec za významnou finanční pomoc, povolení průjezdu přes jejich pozemky a za půjčení hasičské techniky, dále členům SDH všech obcí, p. Ing. Šťastnému za umožnění průjezdu přes jeho lesy a všem ostatním nejmenovaným, kteří přispěli ke zdárnému průběhu akce. Poděkování také patří všem sponzorům, díky kterým obdrželi soutěžící krásné ceny.
V příštím roce zde organizátoři plánují uspořádání Mistrovství republiky ve vytrvalosti a také mezinárodní závody. Budeme se těšit na hojnou účast.

Autor článku: Blanka Nachtmanová

Autor fotografií: Mika foto

Publikováno: 27.05.2018

Aktualizováno: 05.06.2018

Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace