Obec Mladý Smolivec

Cyklistický závod 2014

První ročník cyklistického závodu na Formanské stezce.

V úterý 1. 7. 2014 to byl přesně jeden rok od otevření cyklostezky „Formanské stezky“ Starý Smolivec – Dožice, která byla spolufinancována z fondů EU. Cyklostezka slouží cyklistům, inlinestům a pěším. Rozhodli jsme se k tomuto výročí uspořádat 1. ročník cyklistického závodu pro všechny kategorie. Přestože byl všední den, dorazilo kolem padesátky závodníků. Závod sponzorovaly tyto firmy: Obec Mladý Smolivec, Author Blatná, Spedica Grúp a Martin Šustr. V kategorii školkáčci se závodníci umístili 1. Blanková Sally, 2. Krejčí Jakub, 3. Červený František. V kategorii školáci to vypadalo následovně: 1. stupeň – 1. Spour Jaroslav, 2. Blank Sasha, 3. Šeflová Eliška; 2. stupeň – 1. Raška Roman, 2. Šůch Miroslav, 3. Raška Filip. Po závodu dětí následovala krátká pauza, ve které byly odměněny děti malující na asfalt za velice nápadité obrázky. Asi v pět hodin se na trať vydaly ženy s hromadným startem a tři minuty po nich vyrazili muži. Samozřejmě pánové nás brzo dohnali a tak jsme byli na trati všichni. Krom jednoho drobného pádu se vše odehrálo bez problémů. Ženy dojely v pořadí: 1. Michaela Nesvedová, 2. Machovcová Kristýna a 3. Strejcová Vladimíra (první dvě děvčata byla nejmladší účastnice této kategorie a Vlaďka má natrénováno, ta cyklostezku používá pravidelně při dopravě do práce ). Pánové se do závodění opřeli a trhali rekordy v tomto pořadí: 1. Kub Petr, 2. Krejčí Václav, 3. Krejčí Michal. Během odpoledne byly vyhlášeny i jiné zajímavé kategorie, jako např. Princezna koloběžka – v té zvítězila Pavlínka Hlinků nebo nejzdatnější závodník Martin Košan, pak největší cyklo skupina – TJ SOKOL Kasejovice a jedna protisměrná skupina pánů z Čečovic. A protože kategorie cyklistů – veteránů se nenaplnila, byly odměněny za účast a projetí cyklostezky ženy z Mladého Smolivce Anna Kubová a Jaroslava Kratochvílová. Odpoledne se vydařilo, závodníci se zdrželi až do pozdních večerních hodin, klobásky byly dobré, pivko studené, sladkostí pro dětičky také dost, tak co bychom dělali doma. Společně se tak můžeme těšit na příští rok na druhý ročník.

Autor článku: Eva Kubová
Autor fotografií: Markéta Kubová