Obec Mladý Smolivec

Den dětí a začátek prázdnin – 3. ročník

TJ Starý Smolivec ve spolupráci se Sbory dobrovolných hasičů, Obcí Mladý Smolivec a našimi podnikateli uspořádal dne 6. července 2009 od 13.00 hod na hřišti ve Starém Smolivci již tradiční „Oslavu dne dětí a začátku prázdnin“.

6.7.2009
Počasí nám moc nepřálo, dokonce jsme zmokli, ale přesto na zábavné sportovní odpoledne dorazilo asi šedesát dětí ze Starého Smolivce a blízkého okolí. Děti soutěžily ve třech věkových kategoriích a šesti disciplínách – běh, jízda zručnosti na kole, skákání v pytli, hod míčkem na cíl, střelba na branku a chytání ryb na čas.
Celé odpoledne děti dováděly ve skákacím hradu, nafukovaly balónky, dokonce je i plnily vodou a ten, kdo nezmokl, stal se jejich cílem. No bylo nám všem docela mokro a chladno. Mezi soutěžemi vystoupila dvakrát skupina historického šermu. Nejprve dětem a ostatním ukázali trochu šermířského umění, poté kejklířské kousky. V druhém vystoupení dokonce došlo na oheň a chůzi po hřebíkové podložce, dokonce se zapojením diváků. Všichni jsme se vrátili o několik set let zpátky a bylo to fajn. Diváci chvílemi ani nedýchali.
Pro výherce v jednotlivých disciplín byly připraveny medaile, ze kterých se děti radovaly nejvíce a věcné dárky. Samozřejmě všechny soutěžící i nesoutěžící děti dostaly balíčky z pamlsků a nanuky. Na závěr se opékaly vuřty. S přispěním sponzorů se „Den dětí a začátek prázdnin“ podařil. Odměnou všem pořadatelům byly rozesmáté tváře všech dětí.
Poděkování patří všem soutěžícím, pořadatelům a hlavně sponzorům.
Za rok na shledanou…..

Autor článku: Eva Kubová
Autor fotografií: Eva Kubová