Obec Mladý Smolivec

Den dětí a začátek prázdnin – 5. ročník

Oslava dne dětí a začátku prázdnin 6.července 2011 na hřišti ve Starém Smolivci.

TJ Starý Smolivec ve spolupráci se Sbory dobrovolných hasičů, Obcí Mladý Smolivec a našimi podnikateli, uspořádal dne 6. července 2011 od 13.00 hod na hřišti ve Starém Smolivci již tradiční „Oslavu dne dětí a začátku prázdnin“.
Na zábavné sportovní odpoledne dorazilo asi sto dětí ze Starého Smolivce a blízkého okolí. Děti soutěžily ve třech věkových kategoriích a šesti disciplínách – běh, jízda zručnosti na kole, skákání v pytli, hod míčkem na cíl, střelba na branku a chytání ryb na čas.
Celé odpoledne děti dováděly na megatrampolíně, nafukovaly balónky, mohly si v mezidisciplíně zasoutěžit v chůzi na chůdách a přetahování pomocí lana. Počasí, na rozdíl od původního termínu 3. 7., kdy bylo 12°C a pršelo, se nyní umoudřilo a rozehřáté děti jsme kropili z přistavené cisterny hasičů z Mladého Smolivce. Tato část se dětem náramně líbila a děti se začaly na mokré trávě klouzat a některé skončily jako bahňáci.
Pro výherce v jednotlivých disciplín byly připraveny medaile, ze kterých se děti radovaly nejvíce a věcné dárky. Samozřejmě, jako každý rok, všechny soutěžící i nesoutěžící děti dostaly balíčky z pamlsků a nanuky. Na závěr se opékaly klobásy, točila se limonáda zdarma a rozdávaly nanuky. S přispěním sponzorů se „Den dětí a začátek prázdnin“ podařil a děti odcházely domů spokojené.
Poděkování patří všem soutěžícím, pořadatelům a hlavně všem sponzorům, bez kterých se taková akce nedá pořádat.

Autor článku: Eva Kubová
Autor fotografií: Zdeněk Hřebejk