Obec Mladý Smolivec

Dětský den aneb konec prázdnin s překvapením 2. 9. 2018

Bez oslavy konce prázdnin už bychom snad ani nemohli naše děti poslat zpátky do lavic.

A proto i letos jsme nejen pro ně uspořádali dopoledne plné zábavy a kreativního tvoření. Nově jsme pořádání akce přesunuli na neděli 2.9., jelikož chceme, aby si děti poslední dny prázdnin opravdu užily. Poslední prázdninovou sobotu si tedy děti mohou užít v Dožicích, kde pro ně hasiči každoročně chystají různé aktivity a v neděli se s prázdninami rozloučíme společně s nimi my.
My „školou nepovinní“ jsme se na hřišti sešli už v 8 hodin, abychom vše řádně nazdobili a připravili. Než začali přicházet první návštěvníci, byla stanoviště nachystána. Děti se letos mohli těšit na výrobu voňavých „mejdlýček“, „batikování“ šátků a lukostřelbu. Pro maminky a mladé slečny zde byla vizážistka od Mary Kay, která dobrovolníky nejen krásně nalíčila, ale i poradila s výběrem líčidel a kosmetiky. Ti menší, kteří se ještě o tajemství makeupu nezajímají, si nechali od zkušených malířek (Evy, Vlaďky, Veroniky a Aleny) namalovat na obličej např. motiv oblíbeného zvířátka. Holčičky vypadaly jako víly a princezny a chlapci si nejvíce oblíbili motiv příšer. Největším letošním překvapením pro děti bylo divadelní představení od souboru Histrio, který k nám přijel až z Plzně, aby nám zahrál skvělou hru „Polévka se vaří“. Ta měla úspěch nejen u dětí, ale i u rodičů a pořadatelů akce.
Divadelní hrou jsme naše zábavné dopoledne odstartovali. Po představení se děti rozprchly k již zmíněným stanovištím. Lukostřelba byla překvapivě oblíbená nejen u chlapců, ale i u tatínků a holčiček. Pánové lukostřelci měli nejen krásné po domácku vyrobené dřevěné luky a šípy, ale i dobové oblečení. Při příchodu dostalo každé dítě bílý šátek, které si mohlo jakkoliv podle vlastní fantazie ozdobit. Měly k dispozici foukací fixy, klasické fixy na textil a také barvy ve sprejích, které u dětí sklidily velký úspěch.
Samozřejmě zde byla i Marťa Korejčková se svými zdravými svačinkami, které v chladném dopoledni přišly vhod. Tentokrát nám připravila tousty s cizrnovou pomazánkou, bagetky s tvarohovou pomazánkou s rajčátkem a mozzarellou. Sladkou tečkou byly připravené kokosové sušenky. Pro větší jedlíky pak byly k obědu připraveny vuřty a klobásy.
Počasí bylo sice chladné, ale naštěstí nám přálo a po celou dobu nespadla ani kapka. Po poledni se děti, co si již všechno vyzkoušely a nazdobily, začaly rozcházet k domovům za teplem. I letos měla akce úspěch a přišlo okolo 40 dětí, které odcházely s úsměvem na rtech.
Toto krásné dopoledne bychom bez našich sponzorů bohužel nepřipravili, a proto bychom jim chtěli touto cestou poděkovat. Sponzorské dary poskytli: SDH Mladý Smolivec, SDH Starý Smolivec, SDH Budislavice, SK Starý Smolivec, Silo transport a.s., Obec Mladý Smolivec, prodejna Radošice a Myslivecký spolek Stráž.
Těšíme se na všechny i příští rok a doufáme, že se sejdeme alespoň ve stejném počtu.

Autor článku: Aneta Slavíčková
Autor fotografií: Veronika Kubová