Obec Mladý Smolivec

Dětský maškarní bál v Radošicích

Radošický dětský maškarní bál se konal 29.1.2011 v místním hostinci U Fialů. Večer pokračoval hasičským bálem pro dospělé.

Na sobotní odpoledne se do Radošic těšilo mnoho dětí místních i z okolních vesnic. Konal se totiž maškarní bál, který navazoval na budislavický bál minulý týden.
Děti se začaly scházet ještě před začátkem. Vybíraly si co možná nejlepší místa k sezení a k pozorování svých vrstevníků. A bylo se na co dívat. Princezny, vodníci, čerti a všelijaké jiné příšerky tančili v divokém víru za doprovodu skupiny Mini Max.
Pořadatelé připravili pro děti soutěž v "židličkové" a hru s balónky, při kterých se hodně smálo.Malý smutek dětí, které právě nevyhrály, bohatě vyvážily sladkosti od pořadatelů pro všechny masky za tanec a účast na bále.

Po odpoledním řádění dětí připravili pořadatelé uvítání pro návštěvníky hasičského bálu.
Byla to hlavně bohatá tombola, kde nechyběly různé delikatesy k dobré pohodě a mnoho věcných cen.
Navíc se pořadatelé u vstupu převlékli do nádherných historických hasičských uniforem.
Hlavní výhra bylo divoké prase, po kterém se nejeden zájemce o lístky na tombolu ohlédl.
Taneční zábava probíhala za taktů kapely Mini Max jako u dětského bálu, i když v jiném rytmu. Tanečníci se dobře bavili. Velký úspěch měl obyčejný velký nákupní košík, se kterým se někteří nedokázali shodnout, což bylo vidět v tanečních kreacích.
Další potlesk sklidil tanečník breakdance. Jen málokdo si odepřel pohled na divoký styl tohoto druhu tance.
V začátcích nového dne si výherci v tombole vyzvedli své ceny. Mnozí pod tíhou pytlů s obilím nebo věšáky na prádlo odcházeli spokojeně do svých domovů.


Autor fotografií: Kubová E. Blovský L.