Obec Mladý Smolivec

Divadelní představení Smutná princezna 7.6.2019

Je to již pátým rokem, kdy divadelní spolek Bumlstar hraje nejen pro naše seniory na setkání důchodců, ale i pro nás, občany Mladosmolivecka.

Letos byly naplánovány hned tři termíny přestavení. Na výběr jsme měli pátek 7. června od 20:00 hodin, nebo sobotu 8. června od 15:00 či 19:00 hodin.
My jsme neotáleli a místa jsme si zamluvili hned na páteční představení. K dispozici bylo celkem 120 míst a bylo natřískáno .
Jak už název představení napovídá, hlavní roli měla princezna Jarmilka, smutná princezna, kterou netěšil svět a nebylo ničeho a nikoho, kdo by ji rozesmál.
Král se snaží vymyslet plán, jak by se mohlo podařit dcerku rozveselit. Povolá proto nejlepší doktory, baviče, kouzelníky, šarlatány, ale marně. Když už ani král smíchu, Dederon, princeznu nerozveselí, královi dojde, že má doma rozmazlenou princeznu.
Šašek dostane nápad, poradí královi, aby princeznu provdal. Zabije tím dvě mouchy jednou ranou, zbaví se vladaření a princeznu bude rozveselovat její manžel. Jednoho dne se k rozveselení přihlásí hloupý Honza. Král mu dá šanci, aby zkusil princeznu rozesmát. Honzovi se sice říká hloupý, ale ten hned přišel na to, že princezna není smutná, ale rozmazlená a obdaruje ji lékem, na který jen tak nezapomene.
Princezna se po jeho požití začne smát, pusu má od ucha k uchu a Honza ji dostane za manželku.
Jak už to v pohádkách bývá, všechno dobře dopadlo .

Děkujeme hercům všem,
kteří pro nás trénovali na tento den.
Pro nás je to zábava, pro Vás hodně úsilí,
tolik hodin příprav, dřiny, už se jen tak nevidí.
Bránice celou dobu zůstaly v pohybu,
Vaše představení opět nemělo chybu.

Děkujeme také obsluze v lokále, která se starala o dodržení pitného režimu.

Autor článku: Veronika Vonášková
Autor fotografií: Monika Křížová