Obec Mladý Smolivec

Dožická prakyáda

V sobotu 24.8.2013 proběhl v Dožicích 1. ročník Dožické prakyády.

Před Dožickou hospůdkou U Simči bylo v sobotu živo již v dopoledních hodinách. Sjeli se sem příznivci střeleckého sportu - střelby z praku. Ti mladší proto, aby se něco přiučili, ti starší si zde vychutnali vzpomínku na klukovská léta.
Hlavní pořadatel a rozhodčí v jedné osobě, p. L. Zajíc, připravil pro střelce "palebnou zónu" za hospodou. Bodové hodnocení sestřelených terčů bylo dle jejich velikosti: kanystřík - 1 bod, PET lahve po 2 bodech a sestřelení plechovek od piva bylo hodnoceno po 3 bodech. Odrazy se nepočítaly, pouze přímý zásah či teč. Vcelku jednoduchá záležitost nadělala některým střelcům nejednu vrásku. Po prvním kole měli téměř všichni 0 bodů! Postupně se však závodníci zlepšovali a rozhodnuto bylo již v předposledním kole.
Pořadatelé ve spolupráci se sponzory připravili pro účastníky mnoho cen. Od žehličky, hodinek, rendlíku přes poličky až po sladké balíčky pro nejmladší. "Škoda, že nepřišlo více lidí, měli jsme připraveny ceny pro 50 účastníků," postěžoval si trochu p. Zajíc. A opravdu, odměněni byli všichni, někteří i vícekrát.
Se sportovní akcí byla spokojena i šenkýřka S. Beránková. Neodpustila si však také malou poznámku ohledně malé účasti: "Připravili jsme 60 porcí grilovaných stehýnek a teď je budeme muset sníst sami." I přes menší účast byli startující spokojeni a většina by si přála potkat se tu příští rok.
Příjemný, sportovně laděný den skončil večerním posezením u piva, kde se průběh turnaje probíral dlouho do noci.

Celkové pořadí
Pořadí Jméno Body
1 Blovský Luděk 29
2 Zajíc Lukáš 22
3 Štěpánek Milan 18
4 Nový Petr 16
5 Hrachovec Josef st. 15
6 Štěpánková Katka 12
7 Štěpánek Matěj 10
8 Hrachovec Josef ml 8
9 Beránek Josef st. 7
10 Blovská Ilona 6
11 Černá Karolína 5
12 Beránek Michal 4
13 Beránek Josef ml. 3
14 Zajícová Ilona 1

Kategorie

Muži 1. místo - Blovský Luděk
Ženy 1. místo - Štěpánková Katka
Děti 1. místo - Štěpánek Matěj
Nejstarší hráč - Hrachovec Josef st.
Druhý nejstarší - hráč Štěpánek Milan
Střelmistr - Blovská Ilona

Autor článku: Blovský L.
Autor fotografií: Blovský L.