Obec Mladý Smolivec

Fotbalová sezona utekla jako voda a už jsme měli zase dokopnou…

V pátek 22. 6. 2012 se ve Starém Smolivci na hřišti konalo zakončení žákovského fotbalu.

Jelikož ve Smolivci žáci skončili, byla to naše poslední společná dokopná. Po dlouhých plánech jsme se dohodli, že na konec žákovského fotbalu bychom mohli uspořádat nějaký srandovní zápas. Jak se naplánovalo, tak se uskutečnilo. Domluvili jsme si muže z ,,Áčka a Béčka“. Před pátou hodinou se všichni začali scházet. Mohlo se začít hrát. Nastoupili jsme na hřiště ve stejném počtu hráčů v poli. Jelikož byli muži silnější, žáků na hřišti přibývalo, sešlo se jich hned 20. Mezi žáčky se zařadil i J.B. a Verča Kubů. Během druhého poločasu Verča kopala penaltu na Pavla Panýrka a dala mu gól. Radost byla na obou stranách. Sranda zápas, jak jsme tuto akci nazvali, skončil remízou 6:6, poté následoval penaltový rozstřel, kde nakonec vyhráli muži.

Po zápase se všichni zúčastnění, fanoušci a rodiče sešli u grilovaného masa, piva, dortu a šampáňa. Trenéři pronesli pár slov, každému hráči předali hezkou upomínku na žákovský fotbal ve Starém Smolivci. Někteří žáci se dohodli a na památku koupili trenérovi, Milanovi Karlíků, lahev Metaxy. Jak se předpokládalo, tak se i stalo, Milan se s námi podělil a zapíjelo se 2. místo v okresní soutěži. Po předání upomínek začala volná zábava. Účastníci byli pozváni na nedělní turnaj konaný také ve Starém Smolivci.

Tímto článkem bych chtěla poděkovat nejen já, ale i celý zbytek našeho týmu, trenéru Milanovi a jeho asistentovi, Karlu Nesvedovi, za veškerou trpělivost, co s námi měli. Doufáme, že vám v paměti zůstanou okamžiky skvělé a smažete ty méně vydařené. Myslíme si, že za ty roky, co fotbal hrajeme, byly tyto poslední dva roky nejlepší. Samy o tom vypovídají naše výsledky. Díky patří také paní starostce, Evě Kubové, která nás v několika zápasech osobně podpořila a na venkovní zápasy půjčovala obecní auto. Všem velké DÍKY!!

Autor článku: Michaela Nesvedová