Obec Mladý Smolivec

Fotbalové zprávy a silvestrovské derby

Pokud jste navštívili fotbalové utkání ve Starém Smolivci v rámci podzimní části soutěže, mohli jste si všimnout, že na zábradlí nad hřištěm visí reklama od Gambrinusu s nápisem Kopeme za fotbal

Jedná se o projekt, který podporuje fotbalové kluby v České republice, které působí v krajských či okresních soutěžích. V okresní soutěži působí i SK Starý Smolivec a tak nebránilo nic tomu, aby se do projektu zapojil také. A co tato účast přináší? Tým se může porovnávat s ostatními amatérskými týmy v republice a díky nasbíraným bodům mohou získat exkluzivní fotbalové zážitky, finanční odměny pro investici do zázemí klubu, fotbalové vybavení nebo pivní produkty. Body se sbírají ve sportovní části na základě toho, jak se týmu daří v sezóně – body jsou za výhry, remízy či vstřelené branky. Druhou částí je pivní část, ve které se získávají body za vyčepované sudy piva, které dokládá zaregistrovaná hospoda ve Smolivci na hřišti. V současné době SK Starý Smolivec získal 187 bodů, což v celorepublikové tabulce znamená umístění okolo 30. místa z téměř tisícovky registrovaných klubů. Koho by zajímalo průběžné pořadí či více informací o projektu, může navštívit internetové stránky www.kopemezafotbal.cz, kde se veškeré informace dozví.
Jak už je zvykem, poslední den roku se vždy sejdou nadšenci kopané na hřišti na již tradiční silvestrovský fotbálek. Už po několika ročnících můžeme říkat, že se jedná o derby, protože proti sobě vždy hrají týmy mladých a starých. I přes chladné počasí se sešlo 16 hráčů a začalo se hrát po druhé hodině odpoledne. Už od počátku byl zápas vyrovnaný, gólovou převahu měl tým mladých, zejména díky skvěle chytajícímu gólmanovi. Po téměř hodině a půl hry zaznělo „dáme do dvou a jdeme na pivo“. Po vyrovnané hře zvítězil v silvestrovském derby tým mladých. A pokud si myslíte, že se nám fotbalisti flákají a přišli si jen udělat žízeň na Silvestra, tak jste na omylu. Téměř každý pátek v prosinci jezdili do tělocvičny ve Hvožďanech. Od počátku ledna se schází každou sobotu od 14:00 na fotbálek ve Starém Smolivci. V rámci zimní přípravy se budou hrát také přípravné zápasy, ale zatím se neví přesný datum a soupeř. O následujícím dění vás budeme informovat v příštích číslech.

Autor článku: Michaela Nesvedová
Autor fotografií: Michaela Nesvedová