Obec Mladý Smolivec

Hasičský bál v Budislavicích

V sobotu 26.2.2011 se v hostinci U Křížů v Budislavicích konal hasičský bál.

Pořadatelé se na tento večer připravili více než dobře. Pro návštěvníky bylo ve výčepu připraveno tradiční občerstvení a na sále hrála hudební skupina Music-H. Zanedlouho po úvodních taktech začali u vstupu prodávat lístky s tombolou, která ostatně jako každý rok nezklamala. Vždyť 119 cen mluví samo za sebe.
Během večera nechyběla dámská volenka, ve které byli tanečníci odměněni chutnými chlebíčky. Po půlnoci přadatelé připravili na sál výhry a šťastní majitelé lístků si odnášeli věcné, ale i chuťově příjemné ceny. Největší tahák z výher se skrýval pod číslem 10. Bylo to divoké prase. U mnoha přítomných se při pohledu na tuto cenu zúžili oči v pomyšlení, jaké delikatesy by z něho mohli připravit. Vyhrát však mohl pouze jeden lístek a tentokrát byl jeho majitelem pan Nachtman, kterému místní neřeknou jinak než "Bábík". Cenu si však v pokročilé noční hodině nechal v úschově u pořadatelů a ráno si ji hrdě odnesl. Ostatní ceny byly také předány, pouze pytle s obilím či několik "metrů" dřeva byly připraveny na druhý den k vydání.
Hezký večer nezkazila ani malá účast hostů a za rytmů poslední hudební série se návštěvníci začali pomálu rozcházet do svých domovů.


Autor fotografií: Blovský L.