Obec Mladý Smolivec

Hasičský bál v Budislavicích 8.2.2020

V sobotu 8. února 2020 se od 20:00 hodin konal hasičský bál v Budislavicích, kde jinde než na sále hospůdky U Křížů.

Na stupínku v rohu sálu byla již připravena skupina Minimax, vše bylo nachystané, návštěvníci usazeni, takže vše mohlo začít. Jako první skupina zahrála „ploužákovou" sérii a už při první písničce se našli odvážlivci, kteří vyrazili na taneční parket. Do sálu postupně dorazily také masky, letos se tu sešly pouze 3 skupinky masek, a to siamská dvojčata Máša a Dáša (přičemž jedno dvojče fandilo Spartě a druhé Slavii), dále vanička a houbička a kostičky domina. Pro všechny přítomné byla také připravena bohatá tombola, která ve výčepu netrpělivě vyčkávala na nové majitele.
Večer utíkal nadzvukovou rychlostí, rychlé písničky vystřídaly pomalé a najednou tu byla 23. hodina, čas na židličkovanou. Do této nestárnoucí soutěže se zapojily nejen masky, ale i několik zájemců „v civilu“.  Musím říct, že během židličkované jsme se opravdu od srdce zasmáli, pohled na siamská dvojčata Mášu a Dášu byl k nezaplacení. Po uklidnění našich bránic proběhlo vyhlášení masek: na 3. místo se poskládaly kostičky domina, na 2. místo se promydlila vanička s houbičkou a zvítězila siamská dvojčata Máša a Dáša. Po odmaskování masek pokračovala zábava ve stejném uvolněném a radostném duchu. Než jsme se nadáli, bylo tu ráno a poslední písnička této zábavy. Pro některé to bylo signálem k odchodu, ti odvážnější zůstali a užívali příjemně načatý večer (a ráno).
Do Budislavic si našlo cestu okolo 60 platících návštěvníků, což není mnoho, ovšem o to větší byla na sále sranda.  Celá akce se vydařila na výrobnou, tombola se prodala do posledního lístečku a věřím, že každý z návštěvníků si zábavu náležitě užil.

Autor článku: Karolína Černá
Autor fotografií: Schwarzovi, Monika Křížová, Karolína Černá