Obec Mladý Smolivec

Hasičský maškarní bál v Budislavicích

Tradiční maškarní bál proběhl v sobotu, 22.2.2014, v hostinci U Křížů v Budislavicích.

Pro hosty si pořadatelé připravili bohatou tombolu, která byla rozprodána během několika chvil. Vždyť praktické věci do domácnosti užije každý. V podtitulu hasičského bálu bylo napsáno: "Masky vítány!"
A opravdu se na sál, po zahájení úvodní série kapely Minimax, začaly první masky scházet. Spejbl, Hurvínek a Mánička nezapomněli doma Žeryka, upírky si přinesly náhradní krev v lahvi a hrůzu naháněla i jejich "vymóděná" rakev. Velký aplaus sklidila skupina hokejistů s rozhodčím. Dalším nepřehlédnutelným převlekem byla bílá kombinéza Martiny Sáblíkové, které nechyběla zlatá medaile a vlajka ČR. Poslední skupinou masek byla "tlupa" indiánů se svým vigvamem, koníkem a dýmkou míru. S bledými tvářemi však byli na válečné stezce, neboť před stanem měli jednoho skalpovaného bělocha. Během večera takhle téměř dopadla i "Martina Sáblíková". Ta už byla přivázána na židli a její skalp visel opravdu na vlásku.
Nálada stoupala, celý sál tančil, šenkýři se činili ve výčepu. O půl noci bylo odmaskování, pro mnohé s překvapením, kdo se skrýval pod některými převleky.

Pořadí masek:

  1. Skupina hokejistek a rozhodčí
  2. Upírky
  3. Martina Sáblíková (upozorňuji, že rudé skvrny na této masce jsou od barvy!)
  4. Tlupa indiánů
  5. Spejblova rodina
  6. Malá čarodějnice

Autor článku: Blovský L.
Autor fotografií: Blovský L.