Obec Mladý Smolivec

Helena Růžičková ve Starém Smolivci

Již druhé setkání Heleny Růžičkové s dětmi proběhlo dne 7.6.2003 v Kulturním domě ve Starém Smolivci

V sobotu 7.6.2003 od 14.00h proběhlo v Kulturním domě ve Starém Smolivci již Druhé setkání Heleny Růžičkové s dětmi, které pořádala p.Víchová.
Stejně jako při prvním setkání pobavila Helena Růžičková desítky posluchačů příjemným vyprávěním nejen ze své profesní kariery, ale i osobního života. Přes svůj vážný zdravotní stav se bez váhání zúčastnila této akce, propůjčila jí své jméno a protože výtěžek bude věnován na dětskou onkologii i touto formou bojuje proti zákeřné nemoci.Přejeme jí, aby svůj boj s touto nemocí vyhrála.
Pro děti byly připraveny různé sportovní akce a soutěže. Všechny děti byli odměněny sladkou odměnou. Před budovou, za krásného počasí, se mohli pobavit na pouťových atrakcích.
Hlavní částí bohatého programu bylo vyhodnocení soutěže pro děti "Neboj se a maluj". Soutěže se zůčastnili děti, které namalovali obrázek a odeslali ho do soutěže. Celkem se soutěže zůčastnilo 523 obrázků, které byly vyvěšeny v prostorách kulturního domu. Ve dvou kategoriích bylo porotou vybráno vždy deset obrázků které budou odeslány do mezinárodní soutěže UNICEF. Ostatní obrázky budou vydraženy při dětské akci v ZOO Plzeň a výtěžek, stejně jako výtěžek z této akce, bude věnován na dětskou onkologii. Postupující obrázky si můžete prohlédnout níže.
Do budoucna jsou plánovány další podobné akce.

Autor článku: Blovský V.
Autor fotografií: Blovský V.