Obec Mladý Smolivec

Konec prázdnin s překvapením 2019

Všechny děti z našich obcí už jistě ví, že se každý rok na hřišti v Mladém Smolivci koná rozloučení s prázdninami

Termín připadá vždy na poslední prázdninovou neděli, letošní nesla datum 1. září. Slunečné nedělní dopoledne měli naši nejmenší možnost strávit, společně se svými rodiči, v naší společnosti, ve společnosti redaktorského týmu Smoliveckých novin.
Každý rok jsou děti zvyklé, že již u vstupu dostanou dárek, který si pak vlastními silami dotvoří. Letošní rok byl ve znamení kšiltovek. Koupili jsme jich celkem 50, každé z dětí si ji dle své fantazie ozdobilo a musím říci, že máme šikovné děti. Dvěma malým návštěvníkům se kšiltovky nezamlouvaly a tak jsme jednu kšiltovku ozdobili a věnovali na obec a zbyla nám pouze jedna neozdobená. To znamená, že účast byla 50 dětí, není to krásné číslo?
Začátek byl od 10 hodin, kdy se děti posadily na připravené lavičky a shlédly divadelní představení, které si pro nás připravil Divadelní spolek HISTRIO. Děti se zapojily do hry a moc se jim to líbilo.
Na co se děti mohly těšit dál? Jako každý rok, i letos se chopily holky z obce malování na obličej. Šikovné ruce Evy, Aleny a Vlaďky vykouzlily krásné postavičky na tvářích dětí. Dále se děti občerstvily u našeho pravidelného hosta Martiny Korejčkové, která si připravila chutné svačinky. Paní Jana Hartlová nám přivezla ukázat krásné bytové dekorace, které šije na zakázku (chňapky, zástěry,…) a my jsme měli možnost si zakoupit, co nám bylo libo (www.fler.cz/jaja0002). Holčičky si mohly navléknout korálky se jménem u Magdy Čepičkové (www.BEADy.CZ). Musím říct, že mě osobně nejvíce zaujaly náušnice, přestože mám doma několik desítek párů, neodolala jsem a koupila jsem si hned dvoje . Náušnice ale nejsou jediné krásné výrobky, paní Magda tvoří i náramky, andílky a mnoho dalšího. Aby kluci nezůstali pozadu, pro ně byla letos poprvé připravena historická lukostřelba od skupiny Bows & Arrows z Maňovic. Nechyběla ani výroba mýdel, s kterou pravidelně jezdí paní Cindová.
Na závěr jsme si všichni k nedělnímu obědu opekli vuřty a zhodnotili jsme letní prázdniny. Letošní rozloučení se nám podařilo, všichni byli spokojeni, počasí bylo na jedničku.
Děkujeme všem, díky kterým jsme mohli připravit tento den pro naše nejmenší. Velký dík si zaslouží Tomáš Fenko, který nám pomáhal od začátku do konce celého dne. Dále děkujeme všem sponzorům: SDH Mladý Smolivec, SDH Starý Smolivec, SDH Budislavice, SK Starý Smolivec, Myslivecká Stráž, Obec Mladý Smolivec a Magda Pištorová., protože díky nim jsme to všechno mohli uskutečnit.

Autor článku: Veronika Vonášková
Autor fotografií: Veronika Kubová