Obec Mladý Smolivec

Maškarní bál pro dospělé v Dožicích 2018

Na dožickém sále se v sobotu 24. 3. 2018 předvedl velký počet masek a převleků.

Tradiční maškarní v hostinci U Simči ani letos nezklamal. Příjemně vytopený sál, přichystané stoly a natěšení hosté vytvořili parádní kulisu tohoto tanečního večera. K plusům letošního bálu lze připočítat klatovskou rockovou kapelu Ukradený Vjecy, která rozjela mejdan těsně po 21. hodině. To už se na sále zabydlovaly první masky a fronta u vstupu dávala najevo, že o akci je zájem nejen mezi dožičáky.
Cestu chladným večerem do místního šenku si našla dlouhá plejáda převleků, ve které se určitě neztratila nádherně namalovaná skupina mimů, bledá bílá paní, parta jako vystřižená z dvacátých let minulého století v dobových kostýmech, skupina žen a dívek těsně před ulehnutím v nočních košilích či kůrovec s lesní rodinou. Likérka Božkov sem vyslal zástupce v podobě obřích lahví Zelené a Rumu, na parketě se ukázali členové hnutí Hippies. Spousta dědečků a babiček s hůlkami dokázali při tanci konkurovat daleko mladším pirátům, trénovaným tenistkám, reklamám na Kinder čokoládu nebo kosmonautům vyslaným americkou agenturou NASA ve vesmírných skafandrech. Jednou větou lze říci, že maškary dokázaly vytvořit ten správný mumraj, ze kterého porota vybrala nejlepší převleky a po zásluze je odměnila drobnými věcnými předměty.
Pořadatelé děkují všem, kteří si přišli užít hezký večer a dokázali navodit příjemnou náladu trvající do posledních akordů Ukradených Vjecý. Zde je pořadí masek do pátého místa:

  1. Kosmonauti z americké NASA
  2. Důchodci na taneční vycházce
  3. Zástupci likérky Božkov – Zelená a Rum
  4. Parta lesních obyvatel s kůrovcem
  5. Děda s fajfkou

Po odmaskování se tančilo, křepčilo a zpívalo do pozdních ranních hodin. O tom, že toho někteří hosté ještě neměli dost, svědčil takřka plný výčep, který se vyprazdňoval až těsně před svítáním.

Autor článku: Luděk Blovský
Autor fotografií: Luděk Blovský