Obec Mladý Smolivec

Maškarní bál v Budislavicích

V budislavickém hostinci U Křížů se konal 22.1.2011 tradiční maškarní bál.

Již od jedné hodiny odpolední se začínali sjíždět rodiče s ratolestmi do Budislavic, aby nepřišli o vyhlášený maškarní rej.
Některé děti se převlékli do opravdu hezkých a nápaditých masek, ve kterých vydrželi dovádět do podvečerních hodin. V průběhu odpoledního řádění nechyběla známá "židličková" a samozřejmě "mašinka". Do té se zapojila většina dětí i někteří rodiče.
Na závěr příjemného odpoledne vyhodnotili pořadatelé nejzdařilejší masky. Vítězem se stala "Siamská dvojčata". Ta byla za svůj převlek odměněna sladkým dortem. Ale ani ostatní děti nebyli ošizené. U pořadatelů si mohli vybrat sladkosti, které jim všichni přítomní jen a jen přáli.

Večer byl na pořadu maškarní bál pro dospělé. Hostinec se pomalu plnil a hosté čekali na příchod masek. Zanedlouho po úvodních melodiích kapely začali vcházet. Kočičky s vytaženými drápky, Bořek stavitel s neodmyslitelným nářadím, štíhlá cikánská tanečnice v kostýmu s šátky. Hned za nimi vstoupila dvojice Pat a Mat.
Celý sál se dobře bavil při tanci a přestávky vyplňovali masky se svými vystoupeními. Byla to rádoby pomoc při věšení dekorací, zkracování židličky, první pomoc u zubaře a nebo rychlá přeprava piva od pípy na sál. Vysloužili si nejednou bouřlivý potlesk.
Po půlnoci pořadatelé opět vyhodnotili pořadí masek. Každá dostala věcnou cenu. Dort za první místo si po zásluze odnesl Pat a Mat.
Po odmaskování probíhala taneční zábava v družném duchu do pozdních raních hodin.

Autor článku: Blovský.L
Autor fotografií: Blovský V. Spour J. Blovský L.