Obec Mladý Smolivec

Maškarní bál v Dožicích

V Dožicích se v sobotu 5.3.2011 odpoledne v místním hostinci konal dětský maškarní bál, který večer pokračoval bálem pro dospělé

Sobotní odpoledne přineslo pro mnoho dětí z Dožic a blízkého okolí příjemné rozptýlení. Členové SDH a místní maminky pro ně připravili maškarní bál. Nebylo to jen tančení, ale i mnoho soutěží, ve kterých byli odměňováni jak vítězové, tak poražení. Bylo to nošení míčků na lžíci, házení kouličkami na sněhuláky, lovení sladkostí pomocí kroužků a samozřejmě židličková. Velký úspěch nejen u dětí mělo vystoupení dvou děvčat v synchroním tanci. Bylo nádherné pozorovat děti, jak na tančící duo některé koukají i s otevřenou pusou. Velký zájem sklidila i dětská volenka, ale největší překvapení mělo přijít. Byla to židličková, ale pro rodiče. To bylo smíchu. To bylo pokřikování. V závěru byla losována dětská tombola a mnoho bonbónů, lízátek a jiných, pro děti důležitých věcí skončilo na jejich stolech. V závěru byly vyhlášeny nejlepší masky, o kterých hlasovali všichni přítomní dospělí. Třetí místo obsadil "malý čertík", druhé "mušketýr" a první cenu si odnesl za nádherný kostým "vodník". Velký dík pro pořadatele a hlavně maminkám za skvělou přípravu maškarního bálu.

Večer se hostinec začal pomalu plnit hosty, kteří si přišli zatančit na maškarní bál pro dospělé. K tanci i poslechu hrála skupina Akuma, která doprovázela již dětský bál. Netrvalo dlouho a po první hudební sérii se začaly scházet první masky. Je nutné podotknout, že tolik maškarních kostýmů se pohromadě hned tak neuvidí. Během večera jich pořadatelé napočítali 29. Motýli, Karkulky, doktoři ale i jiné, někdy až hrůzostrašné převleky zaplnili taneční parket. Jen těžko pořadatelé vybírali 5 nejlepších. Nakonec se i tohle podařilo. Od pátého místa si odnesl cenu "Ozák", "Karkulka" (v netradičním podání), "skupina motýlů v čele se smrtihlavem" a "domácí zabíjačka, což bylo prasátko, farmář a řezník". Největší úspěch však sklidil "Pan doktor, sestřička a pacient". Nutno dodat, že jejich "meducína" měla velmi silné účinky. Po vyhlášení a odmaskování pokračovala většina zúčastněných v tanci a družné, pohodové zábavě do pozdních raních hodin.

Autor článku: Blovský L.
Autor fotografií: Blovský V. Blovský L.