Obec Mladý Smolivec

Maškarní bál v Dožicích 2020

V sobotu 29. února 2020 se na sále v dožickém klubu konal tradiční maškarní bál pro dospělé

Vše odstartovalo ve 20:00 hodin. Do sálu postupně přicházeli návštěvníci a samozřejmě také masky, některé vcházely nesměle, jiné do sálu doslova vtrhly. Po 20. hodině se už místním klubem začaly nést první tóny od kapely Avengers, která nás hudebně doprovázela v průběhu celého večera.
Netrvalo dlouho a na parketu dováděli sultáni se svými břišními tanečnicemi a šejkem, medúzy, princezna koloběžka, mýdlo a houbičky na mytí v doprovodu právě osprchovaného muže v županu, myši s deratizátorem či řezník. Dále jsme mohli vidět také krabičku popcornu, dešťový mrak, Šmoulinku, berušku, přízrak jménem Jožin z bažin nebo kytičky. A zpoza výčepu se na nás usmívala pirátka a dáma z první republiky.
Čas nezadržitelně ubíhal, najednou tu byla 23. hodina, čas pro vyhlášení nejlepších masek. Zvítězili sultáni s břišními tanečnicemi a šejkem, na druhé místo dopluly medúzy a pro třetí místo si dohopkaly myši v doprovodu deratizátora. Ostatní neoceněné masky si mohly o ceny zasoutěžit, a to během, skákáním jako žáby či pomalou chůzí. Myslím, že úsilí masek při boji o ceny přihlížející diváky nemálo pobavilo.  Po odmaskování zábava pokračovala ve stejně veselém a uvolněném duchu. Navíc si přítomní mohli zakoupit chlebíčky a dopřát si tak malou pozdní svačinku. No a než bys řekl „švec“, sálem se linuly poslední tóny této zábavy. Mnozí návštěvníci se pomalu vydali ke svým domovům a do svých postelí, ti zbylí (odvážní) se přesunuli do výčepu a pokračovali ve veselení tam. Při úklidu aparatury a hudebních nástrojů ještě dva členové kapely pobavily přihlížející bubnovým a klávesovým sólem, zatímco ostatní členové jim nástroje pod rukama doslova rozebírali.
Do Dožic si našlo cestu okolo 60 platících návštěvníků. Snad budu mluvit za všechny přítomné, když řeknu, že se zábava vydařila, zasmáli jsme se, zatancovali si, někteří si i „zabékali“.  Těšíme se zase za rok.

Autor článku: Karolína Černá
Autor fotografií: Luděk Blovský