Obec Mladý Smolivec

Maškarní bál v Dožicích pro dospělé

Po odpoledním dětském bále se začali večer v sobotu 31.3.2012 scházet první hosté do dožické Hospůdky na maškarní ples pro dospělé.

Jako první na sál usedli hosté "v civilu". Netrvalo dlouho a dveře otevřely první masky, které později svým počtem daleko převýšily počet ostatních. Jen málokterý maškarní v okolí se může pyšnit takou plejádou převleků, jako tento večer v Dožicích.
Návštěvníci mohli obdivovat poměrně povedené, některé až strašidelné masky. Mexičan na svém koni, gorila s vlkem, parta myslivců s Krakonošem, nebývalé množství pohádkových bytostí, klauni, šašci, v neposlední řadě neposedné školačky s panem učitelem a mnoho dalších tančili při skladbách kapely Akuma. Tahle muzika tady hrála již loni a ani letos nezklamala. Taneční parket pomalu "praskal ve švech" a nálada gradovala.
Přišlo odmaskování a někteří převlečení hosté se poznali až v této chvíli, tak dokonalé masky si někteří připravili.
A tady jsou tři nejhezčí:

  1. Mexičan se svým koněm
  2. Odstřelovač
  3. Neposedné školačky s panem učitelem

S úplně klidným svědomím mohu říci, že tenhle večer stál za to. Ještě dlouho po půlnoci nechtěli tanečníci pustit kapelu domů a ta za různého skandování přidávala písničku za písničkou. Ale i to muselo skončit. Do svých domovů jsme se dostávali až pozdě k ránu.
Velký dík pořadatelům z místního SDH za pěkný večer.

Autor článku: Blovský L.
Autor fotografií: Blovský L.