Obec Mladý Smolivec

Maškarní bál v Dožicích pro dospělé

Sobotní večer 23.3.2013 patřil po dětském odpoledni dospělým.

V Dožické hospůdce proběhl již tradiční maškarní bál. Po úvodních skladbách kapely Akuma se na sál začali pomalu scházet hosté, ale hlavně masky, pro které to byla poslední maškarní zábava v okolí. K vidění tu bylo na dvě desítky rozličných masek a převleků. Trpaslíci i s lampičkou, "bezdomovec", klauni, skupina "lehkých děvčat" se svým ochráncem, hrůzu nahánějící postavy z filmu Vřískot, nechyběla ani Karkulka s vlkem. Celá tato barevná mozaika kostýmů tančila, předváděla své kreace a snažila se udělat co nejlepší dojem na zbytek hostů, kteří hlasovali o pořadí.
Po půlnoci přišlo odmaskování a s tím i vyhlášení těch nejlepších masek. Pořadí po hlasování a konzultacích s pořadateli bylo:

  1. "Lehká děvčata" se svým ochráncem
  2. Bezdomovec
  3. Kočičky školačky
  4. Trpaslíci
  5. Beruška

Pořadí a odměny asi nebylo to hlavní, proč si někteří dali tolik práce se svými převleky. Nejhezčí na celém večeru bylo to, že se dospělí dokážou pobavit a udělat něco navíc pro radost sobě i druhým. Vždyť "židličková" po půlnoci na sále není hned tak někde vidět.
Čas utíkal jako voda, kapela už měla sbalenou aparaturu a hosté se začali rozcházet ke svým domovům. Zábavu zhodnotil jeden z hlavních pořadatelů, p. R. Krejčí, několika větami: "Zábava se zdařila, prověřila i nového šenkýře ve výčepu. Je jen škoda, že se nesešlo více hostů, vždyť na sále bylo ještě dost a dost místa."

Autor článku: Blovský L.
Autor fotografií: Blovský V., Blovský L.