Obec Mladý Smolivec

Memoriál Václava Matouška 8.8.2020

Sobota 8. srpna patřila ve Starém Smolivci tradičnímu Memoriálu Václava Matouška.

V areálu mysliveckého spolku se sešlo a přihlásilo do závodu 43 střelců. Postavení vrhaček bylo opět trochu odlišné, než tomu bylo v minulém ročníku. Střílelo se ve dvoukolech, v každém 22 terčů. V obou kolech bylo možné střílet jednotlivé terče, ale i dvojstřely. Po prvním kole byla výsledková listina velmi vyrovnaná. Druhé kolo bylo postaveno z velké části na dvojstřelech. Můžeme říct, že těžší druhé kolo zamíchalo s výsledky a rozhodlo o konečném pořadí.
Nejlépe se v závodu vedlo Ladislavu Strakovi ml., který střelil 40 terčů z celkových 44. Na druhém místě se umístil Václav Bejček s 38 zásahy a na třetím místě skončil Zbyněk Adamec s 36 zásahy. Kategorii žen vyhrála Eliška Kmůchová s 15 zásahy. Pro všechny střelce, ale i ostatní návštěvníky bylo připraveno občerstvení, studené nealkoholické nápoje, ale také pivo.
Myslivecký spolek Stráž Mladý Smolivec děkuje sponzorům akce, kterými byli: Obec Mladý Smolivec, KOVO Kasejovice, Agrochov Kasejovice – Smolivec, Kaiser s.r.o. a Leifheit s.r.o. Velké poděkování patří také všem návštěvníkům.

Autor článku: Michaela Nesvedová