Obec Mladý Smolivec

Oslava dne dětí a začátku prázdnin

Tradiční zahájení školních prázdnin plné soutěží pro děti – 7. ročník.

TJ Starý Smolivec ve spolupráci se Sbory dobrovolných hasičů obcí Mladý Smolivec a OÚ Mladý Smolivec za přispění sponzorů, uspořádali dne 5. července 2013 od 13:00 hod. na fotbalovém hřišti ve Starém Smolivci již tradiční „Oslavu dne dětí a začátku prázdnin“.
Na zábavné sportovní odpoledne dorazily děti ze Starého Smolivce a blízkého okolí. Děti soutěžily ve čtyřech věkových kategoriích a šesti disciplínách – skákání v pytli, běh, jízda zručnosti na kole, hod míčkem na plechovky, kopy na fotbalovou branku, hod na kuželky a mimo soutěž chůze na chůdách.
Celé odpoledne děti dováděly na trampolíně. Letos jsme s obavami vzhlíželi k zatahující se obloze a doufali, že nezaprší. Zatímco loni pršelo až po skončení soutěží, letos nás všechny déšť vyhnal během sportovního klání a soutěž musela být přerušena. Naštěstí ne nadlouho. Dětem déšť nevadil a tak se za chvíli v soutěžení pokračovalo.
Pro výherce v jednotlivých disciplínách byly tradičně připraveny medaile, ze kterých se děti radovaly nejvíce a věcné dárky. Samozřejmě, jako každý rok, všechny soutěžící i nesoutěžící děti dostaly dárkové balíčky, pamlsky a poukázky na zmrzlinu. Po celé odpoledne se opékaly vuřty, klobásy, točila se limonáda. Pro děti zdarma, pro dospělé za levný peníz.
Déšť se pak již nevrátil a tak v závěru dětského dne přišly ke slovu i hasičky z družstva žen SDH z Mladého Smolivce. Vodním proudem z přistavené cisterny dobře nasměrovanými proudnicemi smáčely mnoho dětí, které té vody neměly ještě dost.
S přispěním sponzorů se „Den dětí a začátek prázdnin“ opět vydařil a děti odcházely domů sice většinou mokré, ale spokojené. Poděkování patří všem soutěžícím, pořadatelům a hlavně všem sponzorům, bez kterých se taková akce nedá pořádat.

Autor článku: Hřebejk Z.
Autor fotografií: Hřebejk Z., Svoboda R.