Obec Mladý Smolivec

Oslavy 115. výročí založení SDH ve Starém Smolivci

Okrsková soutěž a oslavy 115. výročí založení SDH ve Starém Smolivci.

11.7.2009
V sobotu 11. července 2009 od 13 hod začaly oslavy 115. Výročí založení SDH ve Starém Smolivci okrskovou soutěží na hřišti ve Starém Smolivci. Okrskové soutěže se zúčastnilo 5 družstev mužů, 2 družstva žen a 2 družstva dětí.
O první příčku se podělily obě dětská družstva jak z Mladého Smolivce tak z Radošic. Za ženy se zúčastnila družstva z Radošic a Budislavic. Ženy z Radošic byly tentokráte lepší, a proto zvítězily. V kategorii mužů se mezi sebou utkalo 5 družstev: Mladý Smolivec, Starý Smolivec, Radošice, Budislavice a Dožice. Domácí družstvo zvítězilo.

1. Starý Smolivec
2. Mladý Smolivec
3. Dožice
4. Radošice
5. Budislavice

V průběhu sobotního soutěžního odpoledne bylo možné shlédnout hasičskou techniku od historické až po současnou. Historickou nám předvedli Radošičtí hasiči a s tou současnou k nám přijeli Kasejovičtí.
Celé cvičení doprovázelo na letošní léto celkem hezké počasí a přišlo se podívat 300 diváků. Již od samého začátku hrála k poslechu hudební skupina Asfalt, bylo zajištěno chutné občerstvení v podobě chlazeného piva a pečených klobás. Po skončení soutěže pokračovala na hřišti taneční zábava. A jak je nám vlastní i ta dopadla nad očekávání zdařile….

Autor článku: Eva Kubová
Autor fotografií: Eva Kubová