Obec Mladý Smolivec

Pouť v Mladém Smolivci a 1. ročník plavby po rybníčku 12. 8. 2018

Mladosmolivecká pouťová neděle tradičně začíná Slavnostní mší svatou.

Tu sloužil páter Paruszewski v kapličce sv. Vavřince za doprovodu a účasti místních i přespolních. U Obecního úřadu své pouťové atrakce nabízel pan Novotný z Příbrami a děti tak měly o zábavu postaráno celý víkend. Po loňském nultém ročníku se do tradiční smolivecké pouti zařadila nová akce, a to plavba na rybníčku.
Loňský rok to pro nás byla novinka, ale letos jsme se těšili, že místní obyvatelé připraví zábavné odpoledne stejně, jako minulý rok.
Nezklamali, ano, i letos jsme po pouťové kávičce a koláči vyrazili v 16:00 k rybníčku v Mladém Smolivci a vyčkávali jsme, jaké atrakce si pro nás připravili. A že to byla podívaná.
Celkem se sešlo 5
závodníků. Václav Straka ml, Pavel Hlinka, Michal Krejčí, Josef Chodora a Martin Roubíček. Novinkou pro letošní rok se staly Rusalky a záchranář Mitch Buchannon, kteří poskytovali pomoc, v podobě osvěžení i zásahu při převrácení plavidla.
Fantazie jezdců byla opravdu rozmanitá. Jelo se na saních, na kole, v bazénku, ve člunu, na sedačce z auta. Měli to opravdu vymakané a určitě u toho strávili hodně času, chce to přemýšlet, co kam dát, aby se plavidlo udrželo nad hladinou.

A jak to letošní rok dopadlo? Plavci dorazili v následujícím pořadí:

  1. Václav Straka
  2. Pavel Hlinka
  3. Michal Krejčí
  4. Martin Roubíček
  5. Josef Chodora

Děkujeme účastníkům za kulturní vložku a těšíme se zase za rok.

Autor článku: Veronika Vonášková
Autor fotografií: Veronika a Markéta Kubovi