Obec Mladý Smolivec

Pouťová taneční zábava v Dožicích 2018

V sobotu 29. září 2018 se v dožické hospodě U Simči uskutečnila tradiční pouťová taneční zábava

Úderem 20. hodiny se na sále pohybovali jen přibližně dva lidé a kapela, ovšem s postupem času se sál začal zaplňovat a volná místa doslova mizela před očima. Skupina Fatima, která návštěvníky provázela celým večerem, byla oslabena (co se týče počtu muzikantů), bubeník si prý zlomil ruku, takže to kluci museli zvládnout bez bicích.
Jak už to u pouťovek bývá zvykem, dívky a ženy chodily ověnčeny růžemi ze střelnice a po pohledu na plný sál bylo zřejmé, že si všichni účastníci tento večer nadmíru užívali. Přibližně ve 23:00 nás čekalo nemilé překvapení, při tónech „Dlažební kostky“ vypadl proud a celá hospoda se ocitla ve tmě. Všichni jsme z toho byli značně překvapení, ale humor nás neopouštěl. Tato nepříjemnost však byla během chvíle odstraněna a zábava pokračovala vesele dál.
Večer utekl jako mávnutím proutku, najednou tu byla poslední písnička a po jejím doznění sál prostoupilo ticho. Musím říct, že kapela hrála výrazně déle, než jsme zvyklí, ještě ve 3 hodiny se sálem linuly známé vypalovačky. Pro některé byla poslední písnička signálem k následnému odchodu k domovu, jiní se rozhodli v příjemně načatém večeru (a ránu) pokračovat ve výčepu.
Do Dožic si našlo cestu celkem 90 platících, za což pořadatelé akce děkují. Kapela zvládla své početní oslabení s přehledem a pomohla zapsat tuto taneční zábavu na seznam velmi vydařených pouťovek tady v Dožicích.

Autor článku: Karolína Černá
Autor fotografií: Karolína Černá