Obec Mladý Smolivec

Pouťová taneční zábava v Mladém Smolivci

Letos se pouťová taneční zábava konala 11. srpna 2012 na přírodním parketu u OÚ v Mladém Smolivci.

Pořadatelé opět neponechali nic náhodě a pro návštěvníky připravili pěkné posezení pod rozlehlými stany. Stoly, židle i lavice zvaly hosty k posezení, popití zrzavé vody i klábosení.
K tanci a poslechu hrála kapela Minimax, která již získala popularitu nejen v Mladém Smolivci, ale i v okolních obcích. I to byl důvod velké návštěvnosti a pořadatelé určitě nelitovali námahy. Přálo nám i počasí, i když po půlnoci již bylo některým návštěvníkům chladno. Tak velká účast návštěvníků na taneční zábavě se v okolních vesnicích hned tak nevidí. Na spokojenosti návštěvníků měla jistě svůj velký podíl i obsluha pípy, rozlévači tvrdého alkoholu i dobrého občerstvení. Určitě to dá hodně práce, když mají být všichni návštěvníci spokojeni. V dobrém rozmaru a po dobrém pití si někteří odvážlivci nenechali ujít svezení na zvonkové dráze - pouťovém kolotoči. A někteří odolní jedinci i vícekrát. Zejména si vychutnávali jízdu pozadu. Na provoz střelnice si majitel určitě nemohl stěžovat. Mnoho dívek a žen zdobily krásné papírové růže.
Již tradičně končila zábava v pozdních nočních (nebo chcete-li časných ranních) hodinách a hosté se pomalu rozcházeli ke svým domovům.

Autor článku: Hřebejk Z.
Autor fotografií: Svoboda R.