Obec Mladý Smolivec

Pouťový víkend v Dožicích 1. 10. 2022

První říjnový víkend se v Dožicích nesl ve znamení pouťových radovánek.

Pouťový fotbalový turnaj

V sobotu 1. října se na hřišti v Dožicích kromě 2. kola voleb do Senátu uskutečnil již 7. ročník pouťového fotbalového turnaje. Od deseti hodin dopoledne se začali sjíždět fotbalisté z okolí, celkově se do turnaje přihlásilo 6 týmů, někteří již turnajem ostřílení, jiní jako nováčci turnaje. Úderem půl jedenácté pořadatelé turnaj oficiálně zahájili, fotbalistům vysvětlili pravidla, popřáli hodně štěstí a mohlo se začít hrát. Stejně jako v předchozích ročnících se hrálo na třech hřištích zároveň, takže současně bojovaly všechny přihlášené týmy. Po odehrání pátého – posledního kola zápasů bylo rozhodnuto. Tedy ne zcela, o 1. a 2. místě musel rozhodnout výsledek vzájemného zápasu, stejně jako u umístění posledního. Celkové pořadí týmů bylo následující:

  1. Čéčany (12 bodů)
  2. Gladiátoři (12 bodů)
  3. SK Starý Smolivec (9 bodů)
  4. Kopyta (6 bodů)
  5. Chlum (3 body)
  6. Domácí (3 body)

Před slavnostním vyhlášením se ještě stihli fotbalisté, fanoušci i přihlížející občerstvit grilovanou klobásou či vychlazeným nápojem. Případně mohly děti prověřit skákací hrad, nebo si nechat něco hezkého namalovat na obličej.

Ve 14 hodin bylo již vše připraveno k slavnostnímu vyhlášení. Všechny týmy obdržely kromě gratulací a diplomu také zaslouženou odměnu v podobě sudu se zlatavým mokem. Na závěr pořadatelé fotbalistům poděkovali za účast, za fair play a pozvali je na příští ročník turnaje, ale také na večerní pouťovou taneční zábavu.

Pouťová taneční zábava

Večerní zábava odstartovala ve 20 hodin, pořadatelé pro hosty zajistili kapelu Kudrnáči, krásně vytopený sál i výčep a samozřejmě spoustu dobrého pití. Zopakovali i novinku z loňského roku – papírové pouťové růže zdarma pro každého, kdo si ve výčepu objednal panáka. I když to z počátku nevypadalo s návštěvností valně, kolem deváté hodiny se začal sál plnit a nakonec zůstal prázdný asi jen jeden stůl. Hosté se bavili, parket byl zaplněn a pořadatelé tak mohli být spokojeni.

Poutní mše svatá spojená s výstavou obrazů

V neděli 2. října se od 11 hodin konala slavnostní poutní mše svatá v kostele sv. Michaela Archanděla. Mši sloužil duchovní správce farnosti Spálené Poříčí páter Robert Bergman a zúčastnilo se jí cca 20 návštěvníků. V kostele byla zároveň se mší připravena výstava malovaných obrazů našeho okolí, kterou mohli dožičtí navštívit až do 15 hodin. Kdo této nabídky využil, naskytl se mu pohled na 15 malovaných obrazů, převážně krajinek, od paní Valentové z Kamýku. Nápad na výstavu inicioval pan Václav Krejčí a obrazy poskytl ze svého soukromého vlastnictví, za což mu zajisté patří velký dík. Za sebe musím říci, že nedělní procházka spojená s prohlídkou výstavy obrazů v kostele sv. Michaela Archanděla po pouťovém obědě, byla příjemným zpestřením nedělního odpoledne.

Autor článku: Alena Spourová
Autor fotografií: Luděk Blovský, Eva Kubová