Obec Mladý Smolivec

Premiéra Trháku

Už je to tady! Nastal náš „velký“ den. V sobotu 29. srpna 2010 měl konečně premiéru náš Smolivecký „TRHÁK“.

Skupina mladých, která si říká Smoliváci, se přihlásila v červnu do MASkou (MAS sv. Jana z Nepomuk) podporovaného programu aktivit mladých, který se jmenuje Startér. Smoliváci se umístili na třetím místě a získali na svůj projekt s názvem Trhák 9.500,-- Kč. Tento projekt měl za úkol obnovit a vrátit do Starého Smolivce promítání filmů – znovuotevření KINA v Kulturním domě. Tento záměr se zdařil a Smoliváci skutečně promítali. Nejprve svůj vlastní film na dataprojektoru a poté se roztočily staré promítačky, které byly více než dvacet let uschované a zapomenuté v kulturáku. Kino bude promítat za asistence pana Františka Skuhravého ještě dvakrát v září a pak se uvidí…..

Premiéra „TRHÁKU“

 Už je to tady! Nastal náš „velký“ den. V sobotu 29. srpna 2010 měl konečně premiéru náš Smolivecký „TRHÁK“.
Ve 13:00 h se sešli všichni pořadatelé a začalo se připravovat.
Skládání krabic na popcorn nám nedělalo problémy, i když se nám trémou klepaly ruce, dokázali to i ti nejmenší. Vylepili jsme nástěnku, vzali nohy na ramena a utíkali jsme k Panu Kabátníkovi, abychom ho mohli pozvat na naši premiéru.
Je půl třetí, začínájí se otevírat dveře a vchází první hosté, pohodlně se usadili se svou krabicí popcornu a netrpělivě vyčkávali, až to všechno vypukne.
První slovo jsme nechali paní starostce, Evě Kubové. Za nás ,,mladé“ přivítala hosty Karolína Černá. Zhasla se světla, všichni utichli a náš film „Zapomenutými místy do historie Smolivecka“ se pomalu objevoval na filmovém plátně.
Jsme moc rádi, že nechyběl potlesk a smích našich diváků. Pro nás to byl doufám důkaz toho, že se film líbil a můžeme tedy pokračovat v naší tvorbě i nadále.
I přes měnší komplikace se vše povedlo, měli jsme radost, že se přišlo podívat tolik nadšených příznivců a doufáme, že budou jen přibývat.
Nechybělo ani předání SMOLIVECKÉHO LVA Jiřímu Krejčíkovi a dalších ocenění zbytku týmu. Všem patří velké DÍKY!

Autor článku: Eva Kubová, Veronika Straková
Autor fotografií: Eva Kubová