Obec Mladý Smolivec

Radošická pouť 2023

Na radošickou Annenskou pouť se místní hasiči a hasičky připravují pečlivě s velkým předstihem.

Jako každý rok se sejdeme o víkendech před poutí v místní hospůdce, kde motáme růže do střelnice a tento rok jsme poprvé trénovali i naší letošní novinku, cukrovou vatu a popcorn. Samozřejmě jako na pořádné pouti nechyběly naše upečené domácí a vlastnoručně zdobené, kde jinde než v radošické hospůdce, perníčky, které byly další letošní novinkou.

V neděli dopoledne po naší sobotní zábavě, kdy nám parádně zahrála do ranních hodin kapela Avengers, jsme se sešli, ač to asi bylo pro někoho krušnější vstávání, abychom připravili zázemí pro pouťové atrakce na místním hřišti. I pro letošek jsme si zapůjčili skákací hrad, na kterém se děti vyřádily, dále si pak zastřílely na střelnici, vytočily si na kole štěstí, na další novince letošní pouti, zajímavé ceny, zaházely si na terč, zakoupily si perníček, cukrovou vatu či popcorn a mohly si nechat namalovat na obličej krásné obrázky. Odpoledne se vydařilo, ač ráno to tak nevypadalo, když se člověk kouknul z okna na ten slejvák. V podvečerních hodinách k nám zavítaly i harmoniky, kdy nám na ně hráli paní Šmolíková a pan Baštář. Nejdříve se sedělo a zpívalo před hospůdkou, ale bohužel dešti se neporučí a tak se muselo jít na sál.

Děkujeme OÚ Mladý Smolivec za peněžní dar na zakoupení cen pro děti, za zapůjčení skákacího hradu a také všem, kdo se podíleli na přípravě všeho kolem naší pouti a i těm, kdo na ní přišel.

Autor článku: Slávka Vávrová