Obec Mladý Smolivec

Radošický masopust 2020

Radošice prožily v sobotu náročný den. Vlastně nám ukázaly, jak funguje ekonomika našeho státu, jak se rychle rozvíjí naše země

A jak se dá efektivně investovat a stavět i v malé obci…
V sobotu 22. 2. 2020 se ráno sešla parta lidí, rozdělila si úkoly na celý den, došlo k přípravě – pracovní oděvy, pomůcky, školení BOZP v hostinci u Fialů a pak už to frčelo. Celé Radošice jsou po sobotě připojeny na nový vodovod, cesty jsou opravené, tráva narostlá a dokonce proběhlo i slavnostní otevření náročné investiční akce.
Bez výběrového řízení získala zakázku velkého rozsahu na nový vodovod v Radošicích firma NEMAK s.r.o. Ta si sama zajistila dopravní značení, přivezla těžkou techniku – jednu dvoukolovou káru. Vše bylo pod dohledem lékaře a za asistence velké gorily a ostatních přihlížejících. Povrchy porušené výstavbou vodovodu opravila firma UDATA, která má velké zkušenosti s opravou D1. Asfalt, který používají, prý přežije i naše vnoučata. Každý dům tak má od soboty svou vodovodní přípojku. A protože šlo vše velice rychle, proběhlo i slavnostní otevření. A to se vším všudy. Občerstvení, pití alko i nealko připravili místní obyvatelé, kulturní program zajistily mažoretky HUJERKY, které se umístily vloni na prvním místě v celostátní soutěži a letos v dubnu jedou se svým vystoupením na mistrovství světa. No a překvapením pro místní byl i obrovský ohňostroj, který celý den zakončil. Den byl velice dlouhý a někteří účastníci akce museli načerpat síly do dalšího dne v hostinci. Ale po půlnoci se pomalu ubírali do svých domovů.

Autor článku: Eva Kubová
Autor fotografií: Eva Kubová