Obec Mladý Smolivec

Radošičtí hasiči předvedli v Jamném klasický útok 11.5.2019

Dne 11.5.2019 jsme byli pozváni od SDH Jamný na sportovní hasičskou soutěž, abychom zde ukázali, jak se cvičí klasický požární útok

Ve 13.00 hodin jsme se sešli v hasičárně, děti jsme usadili do obecního autíčka a zbylí členové nasedli do hasičské Avie a vyrazili směr Jamný, což je pár kilometrů za Pískem.
Po příjezdu jsme byli přivítáni a seznámeni s průběhem soutěže. Jako první šly na řadu s ukázkou naše děti a poté smíšené družstvo žen a mužů. Všichni diváci a soutěžní družstva byli ohromeni naším způsobem provedení požárního útoku, jelikož ho vůbec neznají a místní ho nazvali „RETRO ÚTOKEM“. Pak jsme byli udiveni zase my, jakou rychlostí dokáží oni provést svůj sportovní útok.
Po nástupu a vyhlášení vítězů se s námi rozloučili a poděkovali za ukázku a my se vydali zpět k domovu. Lépe řečeno do hospůdky k Fialům, kde na nás čekalo výborné občerstvení v podání řízečků a pečeného selátka na lodně, které pro nás připravila teta Vendulka s našimi členy, za což jim chceme moc poděkovat. Poděkovat chceme i paní starostce za zapůjčení obecního autíčka. Navzdory nepříznivému počasí se akce vydařila.

Autor článku: Miloslava Vávrová
Autor fotografií: Eva Kubová