Obec Mladý Smolivec

Rozsvícení vánočního stromečku 26. 11. 2022

Po dvouleté odmlce jsme se všichni opět sešli v Mladém Smolivci na zahájení adventu a rozsvícení Vánočního stromu.

Zahájení akce bylo v 16:30, ale mnozí akci připravovali od dopoledních hodin. Bylo třeba postavit stany, připravit ozvučení, svařák, čaj, nemluvím o tom, že zaměstnanci obce v týdnu zdobili vánoční stromky ve všech našich obcích.

Na úvod si vzal slovo starosta obce František Konvář, který všechny přivítal a popřál všem klidné a šťastné Vánoce. Poté se slova ujala místostarostka Jana Karlíková, která nám představila program v podobě vystoupení dětí z Mateřské školky u Veverky, poté vystoupili Ciprysovi, otec se synem, a celou akci završilo duo Lubor Brabec a Václav Kočka, s kterými jsme si zazpívali vánoční koledy.

Někteří z Vás dění v obci sledují, jiní méně, ale možná jste si všimli, že naše školka prochází personálními změnami. Dosavadní paní ředitelka Svatava Šlaisová odchází do zasloužilé penze, proto nechybělo ani poděkování za odpracovaná léta v podobě květiny. V pozici ředitelky pracovala 20 let.

Po celou akci jsme podávali svařák, čaj, vánočku a štolu. Nechyběla ani oblíbená grilovaná kuřata, klobásy, točené pivo. A protože máme v našich obcích i šikovné ruce, byly připraveny stánky s krásnými výrobky smoliveckých žen. Ať už se jednalo o vánoční dekorace v podobě svícnů, háčkovaných předmětů nebo oblečení pro nejmenší.

Děkujeme všem, co pomohli připravit v tento krásný čas akci a hlavně přišli popít a nasát vánoční atmosféru, počasí nám vyšlo a věřím, že se Vám všem líbilo.

Dovolte mi za celé zastupitelstvo naší obce popřát Vám krásný adventní čas plný pohody, lásky a štěstí s těmi, které máte nejraději. Krásné Vánoce a těšíme se na setkání při další společné akci.

Autor článku: Veronika Vonášková
Autor fotografií: Václav Blovský