Obec Mladý Smolivec

Rozsvícení Vánočního stromku

V neděli 2.prosince 2007 uspořádal OÚ Mladý Smolivec první ročník Rozsvícení vánočního stromečku.

„Rozhodli jsme se přispět k navození vánoční atmosféry v našich obcích a především pro děti uspořádat tuto malou slavnost“, říká starostka Mladého Smolivce Eva Kubová.
Součástí slavnosti bylo i oficiální předání zrekonstruovaného veřejného osvětlení občanům. Celkovou investici 560 tis. Kč podpořil dotací 250 tis.Kč KÚPK, bylo opraveno všech 149 světel z toho 128 světel je zcela nových. "Jedná se o poměrně velkou investici. Vzhledem k nevyhovujícímu stavu veřejného osvětlení a častým stížnostem občanů, jsme chtěli osvětlení uvést do pořádku. Tím, že jsme většinu světel osadili novým úsporným typem, ušetříme do budoucna nemalé prostředky", sdělila starostka.
Na slavnosti vystoupily děti z Mateřské školy Starý Smolivec a soubor Notička pod vedením p.Ondrušky, které si za odměnu odnesly mikulášskou nadílku. V pozdní odpoledne se sešlo na prostranství před Obecním úřadem více než 200 rodičů s dětmi. Krásně vyzdobený a nyní rozsvícený vánoční strom není v našich obcích jediný. Od letošního roku zdobí podobné vánoční stromy Radošice, Budislavice, Dožice a Starý Smolivec.

Autor článku: Blovský V.
Autor fotografií: Blovský V.