Obec Mladý Smolivec

Setkání Hujerů - 1. ročník

V Radošicích se 4.2.2011 uskutečnilo setkání "Hujerovi" rodiny z širokého okolí.

V Radošicích vznikla 4. února 2011 nová tradice a to setkání Hujerů. Kdo to Hujeři jsou, na to jsem se zeptala samotných zakladatelů – pořadatelů této akce, kterými byla naše babi a Ujo Pája.
"Kdo to jsou Hujerovi?"
Ujo Pája (Pavel Panýrek st.) "Původně to asi pocházelo od Pojerů, ale pak se to smíchalo všechno dohromady, na to je těžká odpověď."
Ale manželka Jíťa je přeci jen znalejší a pohotově doplňuje svého muže: "No to jsme taky jednou byli všichni na nějaké akci v Radošicích a v kuchyni na občerstvovací přestávce někdo řekl: Kam až sahají HUJEROVI? a bylo to. Ale to už bylo strašně dávno".
Naše babi (Vendulka Fialová): "Kdo to jsou Hujerovi? Rodina Fialů a všichni příbuzní, všichni kdož pomáhají na akcích a motají se kolem Hujerů. A proč Hujeři? Protože je jich hodně a parta těchto příbuzných a pomáhačů si začala takto přezdívat podle legendárního filmu Marečku, podejte mi pero".
Dva dotázaní, no a dvě odpovědi. Kde je pravda? No vzhledem k tomu, že jsem na akci také byla, původně za pomáhačku, ale podrobným průzkumem se zjistilo, že jsem taky tak trochu příbuzná, přikláním se k názoru „naší babi“.
Akce se zdařila jak jinak než na výbornou. U Fialů v hospodě to snad ani jinak nejde. Jedlo se, pilo se, tančilo se, řádilo se, soutěžilo se, zpívalo se, losovala se krásná tombola s hlavní cenou Mařkou Fialkou-Hujerkou a dokonce proběhlo i česko-ruské přátelství českých pionýrek a ruské zpěvačky.
Jediný drobný nedostatek vidím v tom, že pokrytí Radošic signálem mobilních operátorů je mizerný a musí se chodit telefonovat do kuchyně, no a protože nám dost často někomu zvonil telefon, strávili jsme v kuchyni spoustu času…

Autor článku: Kubová Eva
Autor fotografií: Kubová Eva