Obec Mladý Smolivec

Smaragdová svatba ve Starém Smolivci

Manželé Kuglovi ze Starého Smolivec oslavili krásné výročí – smaragdovou svatbu

Dne 22. 8. 2019 uplynulo krásných padesát pět let ode dne, kdy si Marie a Jiří Kuglovi řekli své ano v Hranicích na Moravě. Paní Marie pochází z Hranic na Moravě a tam si ji také pan Jiří namluvil a to, když byl na vojně. Láska prý to byla hned na první pohled a po dvou letech jejich vztahu se vzali. Společně vychovali syna Jirku a radují se z vnuka, také Jiříka. Po svatbě se přistěhovala paní Marie za mužem do Starého Smolivce, který odtud pochází. Marie pracovala před mateřskou dovolenou v Jitexu v Rožmitále a po mateřské nastoupila do KOVA Kasejovice a tam pracovala celý život jako úřednice. Jak sama dodává, dělala všechny úřednické profese. Pan Jiří nejprve pracoval jako zedník, poté byl v uranových dolech v Příbrami a zbytek aktivního života pracoval také v KOVU Kasejovice jako dělník.
Největším jejich společným koníčkem je četba, pan Jiří má rád hlavně válečnou tématiku a to i filmovou. Knihovny, skříně i šuplíky mají plné samých zajímavých titulů. Paní Marie miluje svou zahrádku a to je také na jejich domě hezky vidět. Kytičky byly úplně všude. Prý všechny na jaře zasadí a manžel je pak pravidelně celé léto zalévá. Jak nám prozradil pan Jiří: „je to dělba práce“ . Paní Kuglová má ráda i moderní techniku a vymoženosti současnosti, je vybavena počítačem a ráda ho využívá. Denně si skypuje se svou sestrou a minimálně jednou týdně s bratrem. Na internetu si hledá recepty na vaření, čte zprávy, hledá si všechny potřebné informace. Sleduje dění u nás i ve světě a ráda si prý prohlíží obecní stránky. Pan Jiří je vášnivý chovatel ptactva a od andulek přes korely má či měl snad úplně všechny druhy ptáčků. Počítač ho prý moc nezajímá, ale rád si poslechne, co manželka na internetu najde.
I přesto, že se ani jim nevyhýbají nemoci, jsou soběstační, spokojení a jsou rádi, že jeden druhého mají. Elán jim ani jednomu nechybí. Přejeme jim ještě jednou k jejich úctyhodnému výročí hodně zdraví, štěstí, lásky a rodinné pohody…

Autor článku: Eva Kubová
Autor fotografií: Eva Kubová