Obec Mladý Smolivec

Tři králové a čerti v Radošicích 6. 1. 2023

Jako každý rok se 6. ledna na našich dveřích, či vratech bělají tři písmena K+M+B s letopočtem nového roku napsané bílou křídou.

I letos Radošice navštívili Tři Králové, kdy u každého domu zazpívali a podepsali se. Za odměnu jsme jim přispěli do kasičky jako v předešlých letech na ,, Nadační fond SVĚTLUŠKA ,,. Děkujeme za jejich návštěvu.

Radošičtí čerti 2022

Rok se s rokem sešel a ejhle, v kalendáři se už píše 5.12., den kdy z radošického teplého peklíčka vycházejí čerti s andělem a Mikulášem do domů, kde jsou dítka, ať už zlobivé, hubaté, nebo hodné, aby zkontrolovali, zda děti dodržely co naslibovaly v předešlé návštěvě. Jako každý rok Mikuláš děti obdaroval balíčky plných dobrot. Čerti si chtěli hříšníky brát hned do pytlů, aby v pekle za ně chvíli sloužil někdo jiný, ale Mikuláš s andělem přimhouřili očka, když viděli a slyšeli, v jakém strachu a pláči děti pěkné písničky a básničky přednášejí, ba i dokonce jim obrázky namalovaly. Letošní novinkou byly čertovské vizitky s nonstop tel. číslem v případě nutnosti zavolání, které čerti rozdávali rodičům při odchodu. Dětem spadl kámen ze srdce, že si nikoho neodnesli a nakonec se s nimi i vyfotily. Děkujeme čertům za jejich návštěvu a těšíme se na příští rok.

Autor článku: M. Vávrová
Autor fotografií: Panýrková Veronika, Kovaříková Pavla